Menu Close

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistų darbas karantino metu

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras atnaujina Valstybinių (valstybės perduotų savivaldybėms) visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų vykdymą, kurios karantino metu buvo laikinai atidėtos.

Kviečiame ir toliau dalyvauti mūsų organizuojamose veiklose!

Karantino metu visuomenės sveikatos specialistų darbas vyko nuotoliniu būdu, organizavome nuotolinius užsiėmimus, dalyvavome nuotoliniuose mokymuose.

Aktyviai bendradarbiavome su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos departamentu, ekstremalios situacijos valstybėje laikotarpiu, vykdėme Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymus.

Lietuvoje buvo įsteigti mobilieji punktai, kuriuose gyventojus specialistai tiria dėl užsikrėtimo COVID-19 virusu. Telšiuose veikiančiame mobiliame punkte darbavosi ir tebesidarbuoja Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės. Specialistės atlieka mobilaus punkto kordinavimo ir padėjėjo funkcijas.

Vykdėme Lietuvos Respublikos sienos medicininę – karantininę kontrolę dėl koronaviruso infekcijos Lietuvos -Latvijos pasienyje, Būtingė – Rucava sienos kirtimo punkte. Visuomenės sveikatos specialistės užregistruodavo ir informuodavo parvykstančius Lietuvos piliečius iš skirtingų užsienio šalių, kaip elgtis ir ką daryti įvažiavus į Lietuvos teritoriją.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveiktos biuro visuomenės sveikatos specialitė darbavosi saviizoliazijos patalpose Alėdžiuose.

Kai kurie specialistai savanoriavo o jų veiklą apimė asmenų, turėjusių sąlytį su ligoniais, sergančiais COVID-19 liga, ar asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) apklausa, bei kitų atvejų  valdymo priemonių teikimas, asmenų informavimas.

Skip to content