Menu Close

Plungėje vyko savižudybių prevencijos mokymai „SafeTALK“

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras š. m. sausio 11, 12 dienomis organizavo nemokamus savižudybių prevencijos mokymus pagal tarptautinę programą „SafeTALK“.
Tai tarptautiniu lygiu pripažinti mokymai, kurie atitinka aukščiausius mokymams keliamus standartus. Mokymus vedė psichologė Oksana Mačėnaitė. Mokymuose dalyvavo dvi grupės, kurias sudarė nuo 9 iki 15 žmonių. Didžiąją dalyvių dalį sudarė globos namų, seniūnijų, socialinių paslaugų centrų ir kitų įstaigų specialistai. Mokymus baigusiems bus išduodami sertifikatai.
„SafeTALK“ – 4 val. mokymai, kaip atpažinti savižudybės pavojų ir nukreipti žmogų pagalbos. Po „SafeTALK“ mokymų, dalyviai yra geriau pasirengę atpažinti šiuos kvietimus ir gali padėti asmeniui, svarstančiam apie savižudybę, užmegzti ryšį su žmonėmis, galinčiais suteikti pagalbą.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sausio 18, 19, 21 d. kviečia į vyksiančius „ASIST“ mokymus.
„ASIST“ – tai standartizuoti, interaktyvūs mokymai, kurie skirti visiems, norintiems išmokti suteikti pirmąją pagalbą apie savižudybę svarstantiems žmonėms. Šių mokymų stiprybė, kad juos baigę, efektyvią pagalbą gali suteikti tiek psichikos sveikatos ekspertai, tiek neformalūs bendruomenių lyderiai. Taip pagalba bendruomenėje yra arčiau žmonių.
Mokymų metu išmoksite suteikti reikiamą pagalbą žmogui, įveikiant savižudybės krizę. Sužinosite, kaip atpažinti savižudybės riziką, pradėti pokalbį apie savižudybę, išklausyti apie savižudybę svarstantį žmogų, nustatyti apie savižudybę svarstančio žmogaus poreikius, sukurti individualizuotą saugumo planą.
,,ASIST‘‘ mokymai 3 dienos (16 valandų).

Skip to content