Apie sveikatą pagalvojama, kai žmogus subręsta ir jau turi sukaupęs socialines, kultūrines, materialines vertybes. Tačiau vaikystė yra labai svarbus sveikatos raidos laikotarpis. Koks susiformuoja požiūris į sveikatą, kaip buvo vykdoma gyvensena vaikystėje, kaip elgiamąsi – visa tai įtakoja tolesnei gyvenimo kokybei. Taigi, vaiko sveikata tampa viena iš didžiausių visuomenės vertybių, kurią būtina tausoti ir stiprinti visą gyvenimą.
Šiandien visuomenėje vis labiau populiarėja plaukimas, apsilankymai baseinuose. Savivaldybės ir privačios įstaigos stengiasi pasiūlyti vis didesnę gausą vandens pramogų, todėl aptarsime plaukimo svarbą vaikų gyvenime.
Plaukimo nauda mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikams:
- Laikysenos korekcija.
- Koordinacijos plėtra.
- Pagerėjęs miegas ir medžiagų apykaita. Malonus nuovargis po treniruotės padeda greičiau užmigti ir miegoti kokybiškiau!
- Treniruojama visa raumenų ir kaulų sistema. Plaukiant naudojamos beveik visos pagrindinės raumenų grupės, padidinamas širdies ritmas nesukeliant streso kūnui, gerinama jėga, tonizuojami raumenys.
- Įsisavinami tinkamo kvėpavimo įgūdžiai.
- Skatinamas vaiko augimas.
- Imuninės sistemos stiprinimas.
- Ūminių kvėpavimo takų virusinių infekcijų prevencija.
- Sustiprinamas kitų sporto šakų treniruočių poveikis (jei vaikas užsiima ir kitu sportu).
- Gerina emocinę savijautą. Sportuojant išsiskiria endorfinai, kurie pagerina nuotaiką, taip pat didina pasitikėjimą savimi ir socialinius įgūdžius. Plaukimas mažina stresą ir nerimą, nukreipia mintis.
Visuomenės sveikatos specialistė
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Erika Siminavičienė