Menu Close

Pirmosios pagalbos mokymai

Gruodžio mėnesį, Plungės lopšelyje-darželyje „Raudonkepuraitė”, vyko teoriniai ir praktiniai pirmosios pagalbos mokymai, kuriuos vedė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Aistė Jakočiūnė. Specialistė akcentavo, kad laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogaus gyvybę. Suteikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui nėra ypatingai sudėtinga, tačiau tam reikalingos žinios.

Mokymų metu įstaigos darbuotojos ne tik klausėsi, bet ir atsakinėjo į  pateiktus klausimus, kaip suteikti pirmąją pagalbą įkandus gyvatei ar įgėlus vabzdžiams, nualpus, nudegus, ištikus šilumos ar saulės smūgiui, susižeidus bei išnirus ar lūžių atvejais. Specialistė praktiškai parodė ir paaiškino, kada reikalinga taikyti Heimlicho veksmą užspringusiam asmeniui, taip pat, manekeno pagalba, vaizdžiai ir aiškiai pademonstravo, kokie turėtų būti pirmosios pagalbos veiksmai sustojus širdžiai, kaip taisyklingai atlikti krūtinės ląstos paspaudimus, dirbtinį kvėpavimą , panaudojant išorinį  automatinį defibriliatorių.

Įvykus nelaimei, labai svarbu neprarasti savikontrolės, išlikti budriems ir veikti, o atsitikus nelaimingam įvykiui – svarbu neišsigąsti, nesutrikti, išlikti ramiam, įvertinti situaciją ir suteikti nukentėjusiam pagalbą, kol atvyks medikai.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Rasa Staponkienė

Skip to content