Menu Close

Pirmosios pagalbos mokymai

Lapkričio 7 d. Plungės lopšelyje-darželyje „Raudonkepuraitė“ vyko teoriniai ir praktiniai pirmosios pagalbos mokymai, kuriuos vedė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Aistė Jakočiūnė. Šių mokymų tikslas – išmokyti asmenis įvertinti nukentėjusiojo gyvybines funkcijas ir laiku suteikti pirmąją pagalbą.
Mokymų metu įstaigos darbuotojos ne tik klausėsi, bet ir atsakinėjo į pateiktus klausimus, analizavo įvairias situacijas. Specialistė praktiškai parodė ir paaiškino, kaip suteikti pagalbą užspringusiam asmeniui, kaip atpažinti žmogaus gyvybei pavojingą būklę, kaip padėti įvykus traumai, kokie turėtų būti pirmosios pagalbos veiksmai sustojus širdžiai, kaip taisyklingai atlikti krūtinės ląstos paspaudimus, dirbtinį kvėpavimą, panaudojant išorinį automatinį defibriliatorių.
Įvykus nelaimei, labai svarbu nesutrikti, išlikti ramiam, neišsigąsti, ramiai įvertinti riziką, nepakenkti nukentėjusiajam ir suteikti jam pagalbą, kol atvyks medikai.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Rasa Staponkienė

Skip to content