Menu Close

Pirmoko kuprinė, kaip ją išsirinkti?

Išėjimas į pirmą klasę – ypatingas įvykis tiek vaikui, tiek tėvams. Vienas iš svarbiausių daiktų, kurio pasirinkimui turėtumėte skirti nemažai laiko, tai mokyklinė kuprinė. Tad kaip ją išsirinkti?

Kuprinės vaikams turi būti patogios, talpios, reikiamo dydžio, o visų svarbiausia – tinkamai nešiojamos. Net ir pati geriausia kuprinė jei ji bus nešiojama netinkamai, gali sukelti rimtų nugaros bei kaklo srities problemų. Rekomenduojama tinkamai sureguliuoti petnešas, nešioti kuprinę ant abiejų pečių, jokiu būdu ne ant vieno peties ar vienoje rankoje. Ilgalaikis kuprinės dėvėjimas vienoje pusėje daro įtaką viso kūno pakrypimui į vieną pusę.

  1. Tinkamas dydis

Kuprinės plotis turėtų būti santykinai proporcingas asmens pločiui. Sutempus petnešas, kuprinės viršus turėtų būti apie 5 cm žemiau pečių, o kuprinės apačia apie 2 centimetrus virš juosmens.

  1. Plačios petnešos ir paminkštinimai pečiams

Tiek viena, tiek kita apsaugo pečius nuo per didelio spaudimo. Tam, kad kuprinės svoris būtų tolygiai paskirstytas, atidžiai sureguliuokite abu diržus.

  1. Kišenės bei skyreliai

Kuprinės su daug skyrelių ne tik leidžia palaikyti tvarką, tačiau ir padeda daiktams nesukristi netolygiai į vieną pusę vaikui daugiau judant. Kraunant daiktus į vaiko kuprinę, sunkesnius daiktus reikėtų dėti arčiau nugaros. Lengvesnius daiktus galite sukrauti toliau nuo nugaros, į priekinius skyrelius.

  1. Krūtinės ir juosmens diržai

Jei kuprinė turi papildomus dirželius, pasirūpinkite, kad jie būtų tinkamame aukštyje, kitaip iš jų nebus jokios naudos. Dirželis esantis prie krūtinės turi būti tokiame aukštyje jog netrukdytų laisvai pakelti rankų, tuo tarpu dirželis apačioje turi tiksliai apglėbti vaiko juosmenį.

  1. Kvėpuojanti nugara

Kai kurios kuprinės vaikams turi ergonomines nugarėles dengtas tinkleliu, todėl yra ypač patogios bei leidžia nugarai kvėpuoti.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Siminavičienė

Skip to content