Menu Close

Pirmoko kuprinė – kaip išsirinkti?

Pasibaigus mokslo metams priešmokyklinukai po atostogų atvers naują gyvenimo etapą ir įžengs į plačią žinių pasaulį – mokyklą. Vienas pagrindinių pirkinių yra mokyklinė kuprinė. Kaip išsirinkti iš gausybės parduotuvės lentynose esančių kuprinių?

Svarbiausia kuprinės svoris. Tuščia pradinuko kuprinė neturėtų sverti daugiau kaip 700 gr, bet kuo ji bus lengvesnė, tuo geriau. Taip pat prisiminkim, kad kiekvienas vaikas skiriasi ūgiu bei svoriu, todėl reikia atsižvelgti ir į tai, kad pilna kuprinė neviršytų 10–15 procentų vaiko kūno masės.

Kuprinės petnešos/dirželiai. Kad kuprinės dirželiai neįsirėžtų vaikui į pečius, jie turi būti paminkštinti ir platūs, optimalus plotis 3,5 – 4 cm. Taip pat turi būti reguliuojami dirželiai/petnešos, kad kuprinės aukštį ant nugaros, lengvai galėtų pritaikyti pagal vaiko ūgį.

Kuprinės nugarėlė. Prioritetą teikite kuprinei pakietinta nugarėle su paminkštinimais ir pagamintai iš orui laidžios medžiagos. Tokia nugarėlė nespaus nugaros, bus patogi, prisitaikys prie vaikučio kūno formų.

Kuprinės matmenys. Rinkoje kuprinių pasirinkimas platus: laisvalaikiui skirtos mažos kuprinėlės, ikimokyklinukams, pradinukams, vyresnių klasių mokiniams ir kt. Rinkdami kuprinę pirmokui atsižvelkite į rekomenduojamus matmenis: aukštis – 30–36 cm, plotis – 22–28 cm, o gylis – 10–14 cm.

Kuprinės dizainas. Rinkdami kuprinę pirmokui prioritetą teikite pakietintoms ir formą išlaikančioms kuprinėms. Taip pat geriausia, jei joje bus keli skyriai – taip pirmaklasiui bus patogiau paskirstyti kuprinės turinį.

Papildomi priedai. Pravartu būtų, jeigu kuprinė turėtų nepešlampamą apdangalą, kuris apsaugos nuo lietaus ir sniego. Taip pat atkreipkite dėmesį į integruotus atšvaitus, o jeigu jų būtų mažai ar netinkamoje vietoje, parūpinkite jį vaiku atskirai.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Erika Siminavičienė

Skip to content