Menu Close

Per savaitę sergančiųjų gripu ir ŪVKTI skaičius nežymiai padidėjo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) padidėjo Alytaus, Kauno ir Marijampolės apskrityse. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo užregistruotas Utenos apskrityje, didžiausias – Kauno apskrityje.

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę (lapkričio 15–21 d.) Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 53,1 atvejo 10 tūkst. Ankstesnę savaitę (lapkričio 8–14 d.) šalyje minėtas rodiklis buvo 52,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Lapkričio 15–21 d. gripas diagnozuotas 8 Lietuvos gyventojams, lapkričio 8–14 d. gripu sirgo 6 asmenys.

Šį (2021–2022 m.) gripo sezoną dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI duomenys apskrityse:

Šį gripo sezoną sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje yra didesnis. 2020–2021 m. gripo sezono 46-ąją savaitę bendras Lietuvos gyventojų sergamumo rodiklis buvo 34,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o 2021–2022 m. gripo sezono 46-ąją savaitę – 53,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2021 m. 45 sav. 672 gautiems ėminiams COVID-19 ligai nustatyti buvo atliekami ir gripo viruso nustatymo tyrimai, tačiau gripo virusas išskirtas nebuvo.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2018 m.:

Europos savaitiniai duomenys apie nustatytus gripo virusus pagal tipą 2021–2022 m. sezonu:

Informacija pasiekiama adresu https://flunewseurope.org/VirusCharacteristics

NVSC specialistai gripo sezono metu pataria griežtai laikytis higienos taisyklių:

  • kosint ir čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis (galima užsidengti skepetaite ar sulenkta alkūne);
  • reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones, ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus;
  • stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač nešvariomis rankomis;
  • pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelsti kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu;
  • dažnai drėgnu būdu valyti ir vėdinti patalpas.       

​Gripas negydomas antibiotikais

NVSC specialistai primena, kad gripas yra virusinės kilmės kvėpavimo takų infekcija, todėl jo gydymui antibiotikų vartoti negalima. Antibiotikai skiriami tik išsivysčius bakterinės kilmės komplikacijai.

 

NVSC informacija

Skip to content