Menu Close

Paskaitos apie lytiškumo ugdymą

Balandžio 25 dieną Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje  pagal Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą vyko  paskaitos tema ,,Vyro lytiškumo ugdymas“, kurias organizavo mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Virketė kartu su Plungės r. visuomenės sveikatos biuro JPSSP koordinatore, o paskaitas  vedė Julius Mažonas.

7 – 10 klasių berniukai  išgirdo apie ankstyvų lytinių santykių pasekmes fizinei, psichinei, socialinei gerovei; lytinio potraukio valdymą, siekiant išvengti neigiamų pasekmių; susižavėjimo ir meilės raiškos būdus paauglystėje;  susilaikymo nuo lytinių santykių paauglystėje privalumus; lytiškai plintančias ligas, jų plitimo kelius, profilaktiką bei kitą naudingą informaciją.

III ir IV klasių gimnazistai be minėtos informacijos dar sužinojo apie kūno unikalumo pripažinimą; kritišką tobulo vyro ar moters kūno stereotipų vertinimą; tinkamus lytinio potraukio raiškos būdus, atsižvelgiant į situaciją, aplinkybes, gerbiant kito asmens ribas ir pasirinkimą; galimas nevaldomos lytinės aistros tenkinimo pasekmes: nenorimas (krizinis) nėštumas, lytiškai plintančios infekcijos, teisinė atsakomybė ir kt.; apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo būdus ir priemones (prezervatyvai, kontracepcijos priemonės ir kt.); bendrą vyro ir moters atsakomybę pradedant vaiką, šeimos planavimo svarbą, planavimo metodus,  nėštumo nutraukimo pasekmes moters organizmui, psichologinei jausenai, santykiams su partneriu ateityje;  būsimo kūdikio tėvo vaidmenį moters nėštumo metu; vyro pareigas gyvenime ir šeimoje.

Taip pat visų grupių berniukai atliko psichologinius ir fizinius pratimus, padedančius stiprinti psichinę ir fizinę sveikatą bei spręsti brendimo laikotarpiu iškylančius sunkumus.

                                                                               Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Virketė

Balandžio 27 dieną  Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje  pagal Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą vyko  paskaitos tema ,,Vyro lytiškumo ugdymas“.  Paskaitas  vedė lektorius Julius Mažonas. Lektorius papasakojo apie lytinį brendimą ir kūno pokyčius paauglystėje, aiškino, koks atsakingas turi būti bręstančio žmogaus lytinis elgesys, kokios yra vyro pareigos gyvenime ir šeimoje. J. Mažonas aiškino, kaip valdyti ir tinkamai išreikšti lytinį potraukį, akcentavo susilaikymo nuo lytinių santykių paauglystėje privalumus. Su vyresniųjų klasių berniukais buvo aptartos ir šeimos planavimo galimybės. Susitikimą su lektoriumi J. Mažonu organizavo mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Virketė kartu su Plungės r. visuomenės sveikatos biuro JPSSP koordinatore.

Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Virketė

Skip to content