Menu Close

Paskaita „Priklausomybė nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų“

Šių metų lapkričio 19 dieną technologijos ir verslo mokyklos aktų salėje  1 ir 2 kurso mokiniai  klausėsi paskaitos „Priklausomybė nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų“, kurią skaitė gydytojas  psichiatras Evaldas Prišmontas.   Gydytojas pradžioje pasakė, jog atėjo ne moralizuoti, o išsakyti tikrą situaciją apie narkotines medžiagas ir alkoholį.

Narkotikai – tai gamtinės ir sintetinės medžiagos, kurios dėl kenksmingo poveikio ir perdozavimo jomis piktnaudžiaujantiems žmonėms sukelia sunkų sveikatos sutrikimą, pasireiškiantį psichine ir fizine priklausomybe. Prie narkotinių medžiagų priprantama ir be jų negalima normaliai jaustis. Priklausantis žmogus įsukamas į užburtą ratą: įsigyti narkotikų, vartoti, valandėlė geros savijautos, pristigti, vėl pirkti, ir taip be galo – kalbėjo gydytojas.

Gydytojas psichiatras pabrėžė, jog pradžioje nei vienas nepradėjo leidžiamaisiais narkotikais, visi pradeda nuo  kanapės, amfetamino ir t. t.  Po to atsitinka taip, kad nebeužtenka rūkyti  ar uostyti, tada organizmas pradeda reikalauti stipresnio ir greitesnio efekto.

Yra mitas, kad vieną kitą kartą pavartojus tikrai nieko neatsitiks. Taip galvoja dažnas eksperimentatorius. Jei narkotikų vartojimą būtų galima kontroliuoti, galbūt narkomanų apskritai nebūtų. Gydytojas išvardijo, kokias ligas sukelia alkoholis ir narkotinių medžiagų vartojimas. Pirmiausia nukenčia žmogaus smegenys, po to – kitos ligos: šizofrenija, psichozės, insultas, infarktas ir daugybė kitų ligų.

Psichiatras eksperimentatoriams patarė gerai pagalvoti ir atsisakyti žalingų įpročių, nes  rizikuojama  savo sveikata. Niekada  negali žinoti, kaip tam tikras narkotikas paveiks, kokia jo sudėtis.  Yra žmonių, kurie miršta pavartoję  pirmą kartą.

Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aldona Šarkauskienė

 

Skip to content