Menu Close

Paskaita Kulių gimnazijoje: „Kas geriau, siekti ilgalaikių tikslų ar „chillinti“?

Vasario 13- ąją dieną, Kulių gimnazijoje 6-7 klasių mokiniai su mokyklos visuomenės sveikatos specialiste dalyvavo prevencinėje paskaitoje „Kas geriau, siekti ilgalaikių tikslų ar „chillinti“?

Nors kiekvienas praeivis gatvėje atsakys žinąs, kad rūkymas žudo, sukelia vėžį ir yra kenksmingas tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms, labiausiai šokiruoja jaunimo rūkymas – kartos, užaugusios pasaulyje, kuriame tabako dūmų žala minima ant kiekvieno kampo ir yra žinoma bent 60 metų. Pastaruoju metu ypač aktualus elektroninių cigarečių vartojimo klausimas jaunimo tarpe. Rūkymas vis dar yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių, todėl tikslinga rūkymo prevenciją orientuoti į jaunus žmones, kurie dar nespėjo pajusti neigiamo tabako poveikio sveikatai. Ši paskaita, tai gera proga atkreipti jaunuomenės  dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui. Visuomenės sveikatos specialistė šioje paskaitoje pristatė ir viktorinos – protmūšio temą, jos naudą ir reikšmę, kurioje paaugliai pasitikrino savo turimas žinias apie tabako žalą. Rodomų skaidrių pagalba mokiniai išklausė pasakojimo apie rūkymo žalą jaunam organizmui, rūkymo sukeliamas ligas, kas tai yra pasyvus rūkymas, kaip jis kenkia nerūkančiam žmogui… Vėliau mokiniai sprendė užduotis. Pirmoji jų buvo pažymėti apie rūkymo žalą ar teiginys yra teisingas, ar ne. Antrojoje užduotyje reikėjo iš raidžių „kratinio“ sudėlioti frazes ir meniniais išraiškos būdais išreikšti savo poziciją  prieš žalingus įpročius susijusius su rūkymo prevencija. O trečiojoje užduotyje reikėjo išspręsti kryžiažodį apie rūkymo neigiamybę.

Šios paskaitos tikslas buvo įteigti sampratą: jei pajėgsite atsispirti rūkymui, jums užteks valios ir kitiems svarbiems sprendimams – jūs tapsite savo gyvenimo šeimininkais.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content