Menu Close

Paskaita „Emocijos ir jausmai“

Kovo mėnesio 14 dieną, Kulių gimnazijos visuomenės sveikatos  specialistė skaitė paskaitą ketvirtokams „Emocijos ir jausmai“. Šios pamokos tiksas – ugdyti mokinių emocinį raštingumą, emocijų atpažinimo ir valdymo, bendravimo įgūdžius, stiprinant jų psichinę sveikatą.

Pamoka prasidėjo kreipiantis į vaikus: „Kaip šiandien jaučiatės? Gal esat įsitempę? Gal kurį apėmė liūdesys? Gal širdelė kuriam neramiai plaka? O kieno nuotaika džiaugsminga? …“. Vaikai gana  noriai dalinosi savo emocinėm būsenom, o visuomenės sveikatos specialistė papasakojo kaip suvaldyti savo emocijas esant įvairioms situacijoms, kaip atpažinti įvairias problemas, t.y. pyktį, skausmą ir liūdesį ir  kokių priemonių reikia imtis, norint įveikti ar atsikratyti tam tikrų sunkumų, problemų ir kur galima kreiptis pagalbos (pasikalbėti su tėveliais, mokytoja, draugu). Paskaitoje buvo pateikta gyvenimiškų pavyzdžių, vaikai dalinosi patirtimi  ko reikia, kad būtum sveikas ir laimingas. Diskutavom kas įtakoja gerą nuotaiką, tinkamo ir netinkamo elgesio su norais ir emocijomis pasekmes. Mokinai vardino teigiamas ir neigiamas emocijas, bandė jas suvaidinti, o tai suteikė daug juoko ir gerų emocijų.

Paskaitos pabaigoje kiekvienas nupiešėme savo dabartinę savijautą. Smagu, kad dauguma veidelių išreiškiančių savo emocijas buvo linksmi.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content