Menu Close

PASAULINĖS ŽEMĖS IR VANDENS DIENŲ PAMINĖJIMAS AKADEMIKO ADOLFO JUCIO PROGIMNAZIJOJE

Kovo 20-tą dieną progimnazijoje visuomenės sveikatos specialistė pakvietė visą mokyklos bendruomenę paminėti Pasaulines Žemės ir Vandens dienas.

Pradinio ugdymo vaikai – patys mažiausieji, iš pačio ryto paruošė instaliaciją lauke – papuošė mokyklos skvero gyvatvorę  improvizuotais vandens lašiukais bei pavasariniais Žemės pasveikinimais. Prieš paminint šias dienas, mokyklos visuomenės specialistė, metė iššūkį visos mokyklos ugdytiniams, jų tėveliams bei mokytojams ir kvietė išspręsti kryžiažodį vandens tematika. Visų susidomėjimas buvo milžiniškas! Dalyviai buvo apdovanoti Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais. Šia iniciatyva buvo skatinamas (ypač pradinukams) toks paprastas veiksmas, kaip gertuvės nešiojimasis, arba 6-8 stiklinaičių vandens suvartojimas per dieną yra iš tiesų labai reikšmingas žmogaus gyvenimui. Mokinio kuprinėje turima vandens gertuvė yra neatsiejama kasdieninių įpročių dalis, diegiant labai aiškų įprotį, kuris iš karto turi atitinkamą poveikį.

Po trijų pamokų – per ilgąją pertrauką, į „blic“ viktoriną „Prašom vandenėlio…“ buvo pakviesti 5-8 klasių mokiniai, kurie aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus, o teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti mineralinio vandens buteliukais.

Visą šią švietėjišką veiklą vertinu kaip galimybę formuoti teisingus ištisos jaunosios kartos vartojimo įpročius! Tai viena vertus, diegiame labai aiškų įprotį, kuris iš karto turi atitinkamą poveikį, kita vertus, nuo mažumės skatiname vaikus galvoti apie jų santykį su gamta, ugdome atsakingą požiūrį į aplinką.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

   

Skip to content