Menu Close

PASAULINĖS ŽEMĖS IR VANDENS DIENŲ MINĖJIMAS AKADEMIKO ADOLFO JUCIO PROGIMNAZIJOJE

Kovo 18-tą dieną visa mokyklos bendruomenė buvo pakviesta paminėti Pasaulines Žemės ir Vandens dienas.

Prieš paminint šias dienas, mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, metė iššūkį visos mokyklos ugdytiniams, jų tėveliams bei mokytojams ir kvietė darbo savaitę pradėti nuo mesto iššūkio „Prašom stiklinaitę vandens…“, siekiant išryškinti vandens naudą, įkvepiant jaunąją kartą imtis veiksmų, kad paintensyvinti vandens gėrimo svarbą žmogaus sveikatai. Ta proga, pirmos – ketvirtos klasės gavo visos savaitės užduotį – visą savaitę mokinukai turės savarankiškai progimnazijoje pildyti „vandens gėrimo kalendorių“ ir žymėti savo išgertų stiklinaičių kiekį. Penktadienį, paskutinę mokymosi dieną, kiekvienoje klasėje aptars savo vandens gėrimo rezultatus. Visų susidomėjimas buvo milžiniškas! Šia iniciatyva buvo skatinamas (ypač pradinukams) toks paprastas veiksmas, kaip gertuvės nešiojimasis, arba 6-8 stiklinaičių vandens suvartojimas per dieną yra iš tiesų labai reikšmingas žmogaus gyvenimui. Mokinio kuprinėje turima vandens gertuvė yra neatsiejama kasdieninių įpročių dalis, diegiant labai aiškų įprotį, kuris iš karto turi atitinkamą poveikį.

O penktokams – aštuntokams, per ilgąją pertrauka buvo suorganizuota „blic“ viktorina „Prašom vandenėlio…“. Mokiniai aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus, o teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti mineralinio vandens buteliukais ir daugkartiniais vandens puodeliais, kuriuos įsteigė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Visą šią švietėjišką veiklą vertinu kaip galimybę formuoti teisingus ištisos jaunosios kartos vartojimo įpročius! Tai viena vertus, diegiame labai aiškų įprotį, kuris iš karto turi atitinkamą poveikį, kita vertus, nuo mažumės skatiname vaikus galvoti apie jų santykį su gamta, ugdome atsakingą požiūrį į aplinką.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content