Menu Close

PASAULINĖS DIENOS BE TABAKO PAMINĖJIMAS KULIŲ GIMNAZIJOJE IR AKADEMIKO A. JUCIO PROGIMNAZIJOJE

Gegužės mėnesį Kulių gimnazijoje ir akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje, mokyklos visuomenės sveikatos specialistė skaitė paskaitas ir vedė viktoriną – protmūšį  „Rūkymo prevencijai“, skirtus Pasaulinei dienai be tabako paminėti. Šios datos minėjimas, yra gera proga atkreipti jaunuomenės  dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui.

Visuomenės sveikatos specialistė pristatė viktorinos – protmūšio temą, jos naudą ir reikšmę. Rodomų skaidrių pagalba mokiniai išklausė pasakojimo apie rūkymo žalą jaunam organizmui, rūkymo sukeliamas ligas, kas tai yra pasyvus rūkymas, kaip jis kenkia nerūkančiam žmogui… Vėliau mokiniai sprendė užduotis. Pirmoji jų buvo pažymėti apie rūkymo žalą ar teiginys yra teisingas, ar ne. Antrojoje užduotyje reikėjo iš raidžių „kratinio“ sudėlioti frazes ir meniniais išraiškos būdais išreikšti savo poziciją  prieš žalingus įpročius susijusius su rūkymo prevencija. O trečiojoje užduotyje reikėjo išspręsti kryžiažodį apie rūkymo neigiamybę. Viso mėnesio eigoje šiuose renginiuose sudalyvavo apie 200 mokinių.

Pastaruoju metu ypač aktualus elektroninių cigarečių vartojimo klausimas jaunimo tarpe. Rūkymas vis dar yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių, todėl tikslinga rūkymo prevenciją orientuoti į jaunus žmones, kurie dar nespėjo pajusti neigiamo tabako poveikio sveikatai.

Šių renginių tikslas buvo įteigti sampratą: jei pajėgsite atsispirti rūkymui, jums užteks valios ir kitiems svarbiems sprendimams – jūs tapsite savo gyvenimo šeimininkais.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,

Irena Lapienė

Skip to content