Menu Close

Pasaulinei vandens dienai paminėti

Visą  kovo mėnesį Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje vyko renginiai, skirti Pasaulinei vandens ir žemės dienai paminėti.

Abiejose mokyklose  per įvairių mokomųjų dalykų pamokas integravome temas apie vandenį, jo reikšmę žmogui ir gamtai. Per ilgasias pertraukas akcijos organizatorė ir vykdytoja  mokyklos visuomenės sveikatos specialistė kvietė mokinius ir mokytojus dalyvauti „Prašom vandenėlio…“ viktorinoje. Teisingai atsakiusieji į klausimus, buvo vaišinami pagardintu vandens kokteiliu.  Kulių gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Pasaulinei vandens ir žemės dienai paminėti“, kur visi dalyviai buvo supažindinti su vandens svarba mūsų organizmui. Priminė‚ kad  augančiam vaikui vanduo reikalingas taip, kaip oras ir maistas. Visa mus supanti sistema negalėtų egzistuoti be vandens. Vaikai, galėjo pamąstyti kas vandenėliui atsitinka dėl neapdairaus žmogaus elgesio, bei kas nutiktų žmogui, gyvajai gamtai, jei vandens nebeliktų. Ikimokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai – patys mažiausieji akcijos dalyviai, vadovaujant visuomenės sveikatos specialistės Irenos, paruošė instaliaciją lauke – papuošė mokyklos skvere augantį medelį vandens lašiukais. Mokiniai aktyviai įsijungė į  nuotaikingą, šurmulį sukėlusį renginį.

Šio mėnesio renginiai vandens tematika, vaikams pasėjo ne tik džiugių emocijų, bet praturtino jų žinias apie vandens reikalingumą, jo naudą viskam kas gyva.

Visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content