Menu Close

PASAULINEI STUBURO DIENAI PAMINĖTI

Minint spalio 16 dieną, Pasaulinę stuburo dieną, skatinama žmones imtis daugiau praktinių veiksmų, kad labiau kreiptų dėmesį į savo stuburo būklę bei sveikatą.

Remiantis statistikos duomenimis, netaisyklinga laikysena nustatoma net iki 80 proc. nepilnamečių. Apie tai, kokią įtaką netaisyklinga laikysena gali turėti vaikų ateičiai ir kaip kovoti su šia problema, spalio 19 ir 20 dienomis akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje visuomenės sveikatos specialistė Irena, pradinių klasių mokiniams pravedė edukacinius užsiėmimus šia tema.

Specialistė minėjo, kad netaisyklingos laikysenos priežasčių yra įvairių, kad
būtina atkreipti dėmesį į savo laikyseną sėdint pamokoje, savo darbo vietoje – suole,  ir ją sąmoningai koreguoti. Buvo mokoma praktiškai kaip tokią aplinką susikurti, kad ji kuo mažiau žalotų sveikatą: darbo stalo, kompiuterio monitoriaus ekrano, klaviatūros ir kėdės aukštis turi būti pritaikytas savo ūgiui, kėdės aukštį nusireguliavome taip, kad sėdėtume patogiai, pėdos būtų atremtos į žemę. Kad pirmokai galėtų išsamiau įsivertinti savo kūno galimybes stuburo apkrovos atžvilgiu, visuomenės sveikatos specialistė svėrė kuprines ir su rezultatais supažindino mokinių tėvelius. Vienas iš sveikatinimosi privalumų – būtina daryti pertraukas ir reguliariai mankštintis! Leisti sau pailsėti, pamankštinti stuburą, rankas, kojas, akis. Pailsėjus nuovargis dingsta, mokinys gali žymiai produktyviau dirbti. Aptarus ir įvertinus vaikų laikysenos būklę, mokiniai su personažu Amsiu, linksmai pasimankštino su ergoterapiniais kamuoliais.

Kūno laikysena – tai ne tik grožis! Kad laikysena būtų taisyklinga, svarbu nuo mažens tolygiai ir darniai stiprinti vaiko raumenis bei ugdyti taisyklingą laikyseną kasdienėje veikloje.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content