Menu Close

Pasaulinė vandens diena kitaip

Pasaulinė vandens diena kitaip

arba

Vandens kokteiliai ir „Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis“!

Kasmet Žem. Kalvarijos vysk. M. Valančiaus gimnazijoje minima Vandens diena. Kovo mėnesį didesnis dėmesys buvo skirtas vandeniui, siekiant skatinti sąmoningą požiūrį į jo vartojimą. Kovo 20 dieną per ilgąją pertrauką 5-6 klasių mokiniai surengė viktoriną visai gimnazijos bendruomenei. Už teisingą atsakymą buvo galima gauti prizą ir pasivaišinti vandens kokteiliais.

Pradinukai vandens dieną minėjo kitaip – dalyvavo „Sveikatiados“ iškeltame iššūkyje „Pieno kokteilis“. (Stiklinei pieno pasigaminti reikia 200 l vandens.) Pieno kokteiliui pagaminti reikėjo pieno ir įvairių mėgstamų vaisų, uogų. Vaikai patys lupo, pjaustė įvairius vaisus ir juos dėjo į specialų indą susmulkinti, tada pylė pieno ir plakė iki putų. Visiems ši veikla patiko, ypač derinti ir ragauti įvairius skonius. Vaikai mielai ragavo paruoštus kokteilius, jiems labai patiko neįprasto skonio pienas. Pradinukai taip pat dalyvavo viktorinoje apie vandenį. Tikiuosi, pagilino savo žinias apie jo galingas savybes.

Žmogus be maisto gali išgyventi kelis mėnesius, be vandens – vos keletą dienų. Taigi vanduo – mūsų gyvybė, energija, sveikata.

Saugokime jį ir tausokime. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie problemų sprendimo bei imtis tam tikrų veiksmų.

  • Gyvenk sveikai, vadovaukis sveikos mitybos principais.
  • Vartok mažiau produktų, kuriems pagaminti reikalingas didelis vandens kiekis.
  • Sumažink beprasmį maisto švaistymą: 30 % pasaulyje pagaminto maisto lieka nesuvalgyta, o vanduo, skirtas jo gamybai, prarandamas.
  • Augink, gamink geresnės kokybės maistą, naudodamas mažiau vandens.

Ir tu gali prisidėti: ne tik sąmoningiau vartoti maistą ir vandenį, bet ir išreikšti dėkingumą vandeniui ir žemei, apvalydamas vandens telkinių pakrantes, tausodamas vandenį!

 

Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Virketė

Skip to content