Menu Close

Pasaulinė širdies diena

2020-09-28 ir 29 dienomis akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje buvo paminėta širdies diena skirta Pasaulinei širdies dienai paminėti. Pasaulinė širdies federacija ragina paminėti Pasaulinę širdies dieną ir pažadėti savo širdžiai, artimojo širdžiai sveikiau gyventi bei skatinti tai daryti kitus, padėti aplinkiniams tai padaryti.

Mokyklose vyko įvairios veiklos. Mokiniai pasipuošė raudonomis popierinėmis širdelėmis – Vaiko širdies asociacijos simboliais. Klasių valandėlių, etikos ir pasaulio pažinimo pamokose mokyklos visuomenės sveikatos specialistė patarė vaikams kaip reikia elgtis, maitintis, kad pagelbėtų savo širdelėm. 3-4 klasių mokinai stebėjo ir aptarė dokumentinį filmą „Vaiko širdis“, mokėsi skaičiuoti savo širdies pulsą, muliažo pagalba išnagrinėjo širdies sandarą ir kraujo apytakos ratus, klausėsi savo suolo draugo širdies dūžių. 1-2 klasių mokiniai stebėjo, komentavo animacinį filmuką „Septynžiedė gėlelė“, o ikimokyklinukai entuziastingai ant mokyklos kiemo grindinio piešė spalvotas širdutes. Edukacinių valandėlių metu mažiausieji išsiaiškino kada širdelė būna laiminga, o kada liūdna, kad kartais širdelei neužtenka vien meilės, kartais širdelei reikia ir medikų pagalbos. Vyresnius klasių mokinius mokyklos visuomenės sveikatos specialistė pakvietė į protmūšį „Pasaulinei širdies dienai paminėti“. Buvo akcentuojama,  kad  širdies veikla priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių išeliminavimo iš savo gyvenimo. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas ir rūkymas.

Tad siekiant iš anksto užkirsti kelią širdies ligoms deklaravau: gera emocinė būsena, fizinis aktyvumas ir yra sveikos širdies garantas!

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content