Pirmomis rugsėjo mėnesio savaitėmis akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje visuomenės sveikatos specialistė visų klasių pradinukams pravedė paskaitą apie ergonominius mokinio kuprinės reikalavimus ir mokinio darbo režimą, skatinant pirmokus imtis daugiau praktinių veiksmų, kad labiau kreiptų dėmesį į savo stuburo būklę bei sveikatą.
Apie tai, kokią įtaką netaisyklinga laikysena gali turėti vaikų ateičiai ir kaip kovoti su šia problema, visuomenės sveikatos specialistė supažindino per edukacinius užsiėmimus šia tema.
Jos metu buvo pasvertos kuprinės, papasakota apie taisyklingą laikyseną, paaiškinti rizikos veiksniai, darantys įtaką stuburo pakenkimų atsiradimui, mokiniams pateiktos kuprinės nešiojimo rekomendacijos, kaip teisingai ir kokius daiktus susidėti kuprinėje, ar kuprinė turi atšvaitą. Taip pat specialistė minėjo, kad netaisyklingos laikysenos priežasčių yra įvairių, kad būtina atkreipti dėmesį į savo laikyseną sėdint pamokoje, savo darbo vietoje – suole, ir ją sąmoningai koreguoti. Buvo mokoma praktiškai kaip tokią aplinką susikurti, kad ji kuo mažiau žalotų sveikatą: darbo stalo, kompiuterio monitoriaus ekrano, klaviatūros ir kėdės aukštis turi būti pritaikytas savo ūgiui, kėdės aukštį nusireguliavome taip, kad sėdėtume patogiai, pėdos būtų atremtos į žemę. Vienas iš sveikatinimosi privalumų – būtina daryti pertraukas ir reguliariai mankštintis! Leisti sau pailsėti, pamankštinti stuburą, rankas, kojas, akis. Pailsėjus nuovargis dingsta, mokinys gali žymiai produktyviau dirbti.
Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė