Menu Close

MIKROBŲ PAIEŠKA

Sausio mėnesį Plungės lopšelio – darželio „Vyturėlis“ Prūsalių skyriaus vaikai susipažino su mikrobais, virusais ir jų plitimo būdais.

Paprastas rankų plovimo veiksmas gali apsaugoti nuo mikrobų, sukeliančių peršalimą, gripą ar kitas bakterijomis ir virusais plintančias ligas.  Bendraujant su kitais žmonėmis, liečiant užkrėstus paviršius ar glostant gyvūnus, per dieną ant jūsų rankų susikaupia daug įvairiausių peršalimą sukeliančių bakterijų. Jei nepakankamai dažnai plausite rankas, galite užsikrėsti beliesdami savo akis, nosį ar burną. O liesdami kokį nors kitą žmogų, ar liesdami durų rankeną ir kitus paviršius, galite perduoti užkratą ir kitiems žmonėms.

Visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje vedamo užsiėmimo metu vaikai buvo pažindami su mikrobų bei virusų keliavimo būdais. Vaikai stebėjo kaip mikrobai nyksta rankutes nuplovus tik vandeniu, tada lygino rankas nusiplovussu muilu.

Užsiėmimuose naudojamos projekto „Ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas metodinėmis priemonėmis Plungės ir Tauragės savivaldybėse“ lėšomis įsigytos priemonės. Projektas finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų bei Plungės ir Tauragės rajonų savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma – 229.096,98 Eur

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dovilė Reimarė

Skip to content