Menu Close

Margučių ridenimas su šiaurietiškomis lazdomis Kulių gimnazijoje

Balandžio 13 – tą, pasitinkant po ilgo nuotolinio mokymosi periodo, Kulių gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė, pasveikino 1-os ir 3-čios klasių mokinukus su balionų puokštėmis ir pakvietė visus norinčius linksmai pasportuoti lauke – į margučių ridenimą su šiaurietiškomis lazdomis.

Atsižvelgiant į tai, kad didžiausią naudą žmogus gauna tuomet, kai yra sportuojama lauke, mūsų priešmokyklinukai ir trečiokai šiandien sportavo kitaip nei visada. Siekdami puoselėti ir stiprinti vaikų sveikatą, organizavome šiaurietišką vaikščiojimą su atrakcija – margučių ridenimu. Užsiėmimus vedė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro šiaurietiškojo ėjimo instruktorė Giedrė. Šiaurietiškas ėjimas – ėjimas su specialiomis lazdomis – populiarėja visame pasaulyje, kaip aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatinimo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus žmonėms. Kaip aktyvaus laisvalaikio formą jį mėgsta ir jaunimas, ir vaikai.

Vaikams – jis nėra sudėtingas ir yra labai lengvai išmokstamas. Tai buvo nauja ir netikėta veikla, kurios metu mokinukai turėjo susikaupti ir „susidraugauti“ su lazdomis. Vaikai, kartu su specialiste atliko apšilimo, raumenukų tempimo pratimus, mokėsi taisyklingos šiaurietiško ėjimo technikos.

Užsiėmimas – mokymas nepaliko nė vieno abejingo: vaikai klegėdami, „užsikrėtę“ sveika fizinio aktyvumo bacila, grįžo į savo ugdymo klases, smagiai pasportavę ir papramogavę.

 

Plungės rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė

Irena Lapienė

Skip to content