Menu Close

Lytiškumo ugdymo paskaitos su lektoriumi Juliumi Mažonu

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje 5-8 klasių berniukams bei 9-10 klasių visiems mokiniams vyko paskaitos lytiškumo tema pagal Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą, kurias vedė lektorius Julius Mažonas.

Per paskaitas lektorius kalbėjo apie kūno pokyčius, kaip prižiūrėti fizinį kūną (higieną), ankstyvų lytinių santykių ir lytiškai plintančių ligų prevenciją. Didelį dėmesį skyrė psichinės sveikatos stiprinimui. Su mokiniais aptarė vyro ir moters santykius bei gebėjimą atskirti tokius dalykus kaip draugystė ir susižavėjimas, įsimylėjimas ir meilė. Lektorius akcentavo, kad pateikiamos žinios šia tema yra paremtos konkrečių autorių paskaitomis, straipsniais, knygų informacija, įvairių tyrimų statistiniais duomenimis.

Po paskaitų visuomenės sveikatos specialistė domėjosi mokinių, ar paskaitos buvo naudingos. Dauguma atsakė, kad taip, nes gavo informacijos, kuri svarbi ir naudinga bandant suprasti savo fiziologinius ir psichologinius pokyčius.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūra mokykloje

Simona Kazlauskienė

Skip to content