Menu Close

Likus vis mažiau reikalavimų, NVSC primena, kaip saugotis COVID-19

Sergamumas COVID-19 šiuo metu slopsta, ribojimų, skirtų mažinti infekcijos plitimą visuomenėje, lieka vis mažiau. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologai primena, kaip turėtume elgtis, kad ir toliau galėtume mėgautis į įprastas vėžes sugrįžtančiu gyvenimu.

Panaikinus privalomą reikalavimą viešosiose uždarose erdvėse dėvėti kaukes, vis rečiau parduotuvėje, kino ar teatro salėje, kitoje viešoje vietoje galima sutikti žmogų su kauke ar prie įėjimo durų dezinfekuojantį rankas. Visgi epidemiologai šių priemonių pataria nepamiršti, kaip ir kitų, kurios padeda apsisaugoti patiems ir apsaugoti kitus.

Primename, kad nuo balandžio 4 d. kaukes privaloma dėvėti tik gydymo įstaigose, slaugos ir globos įstaigose bei viešajame transporte. Visose kitose vietose kaukes dėvėti rekomenduojama.

„Po ilgai trukusių suvaržymų nelikus privalomo kaukių dėvėjimo, atrodo, pagaliau galima lengviau atsikvėpti. Visgi norėtume paraginti patiems įvertinti riziką bei atsakingai nuspręsti – dėvėti kaukę ar ne. Pavyzdžiui, lankantis parduotuvėje dienos metu, kai pirkėjų mažai ir nesunku išlaikyti atstumus tarp žmonių, galbūt kaukė ir nebūtina, tačiau kitu metu, kai parduotuvėse pirkėjų gausu, galbūt būtų geriau dėvėti kaukę“, – pataria NVSC epidemiologė D. Razmuvienė.

Specialistai taip pat primena, kad šiuo metu yra dar nesibaigęs gripo sezonas, sergamumas gripu bei ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis išlieka pakankamai aukštas. Tad COVID-19 apsaugos priemonių laikymasis gali pasitarnauti ir saugantis gripo ir kitų oro lašeliniu keliu plintančių infekcijų.

Taip pat labai svarbu pajutus COVID-19 būdingus simptomus, nesilankyti viešose uždarose vietose, kad nekeltumėte rizikos aplinkiniams. Dažnas rankų plovimas, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo laikymasis, patalpų vėdinimas ir valymas drėgnu būdu ir toliau išlieka vienos iš pagrindinių priemonių, kurios padės mums apsisaugoti nuo COVID-19 ligos.

Kontaktai žiniasklaidai

Skip to content