Menu Close

LEISK TAU PADĖTI

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, gyventojų, turinčių priklausomybių konsultavimo kabinete yra teikiamos nemokamos anonimiškumą ir konfidencialumą garantuojančios individualios informavimo ir konsultavimo paslaugos, mokslu pagrįstais metodais, asmenims, nesaikingai vartojantiems alkoholį arba priklausomiems nuo jo, ir jų šeimoms. Konsultacijų metu atliekamas priklausomybės psichoaktyviai medžiagai įvertinimas ir suplanuojama tolimesnė pagalba. Priklausomų žmonių artimieji taip pat išgyvena labai daug įvairių emocinių būsenų dėl su artimo žmogaus alkoholio vartojimu susijusių aspektų, tokių kaip vartojimo toleravimas/netoleravimas namuose, smurtas, nuolatinės vagystės iš namų, Vaikų teisių apsaugos tarnybos veiksmai, santykiai su teisėsaugos organais ir kiti.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė  vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą(toliau specialistas), įsigilinusi į žmogaus asmenybę, gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos, taip pat nukreipti pas medikus, apsilankyti anoniminių alkoholikų klube ar dalyvauti kitose programose. Taip pat suteikia žmonėms motyvacijos keistis, mokslu pagrįstų žinių apie alkoholio žalą, riziką bei kitokią pagalbą atpažįstant ir įveikiant priklausomybę.

Jei alkoholį vartojančiam asmeniui reikia specializuotos psichologo, teisininko ar kito specialisto pagalbos, alkoholį vartojančio asmens sutikimu tarpininkauja, kad tokiam asmeniui būtų suteikta reikiama pagalba.

Specialistas dirba tik mokslu pagrįstais metodais (netaiko hipnozių, nekoduoja).

 

 

 

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo ,,Priklausomybių mažinimo Plungės rajono savivaldybėje 20218-2025 metų‘‘ programą. Programa finansuojama Plungės rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Skip to content