Yra pakankamai mokslinių įrodymų, kad fizinis aktyvumas – viena iš svarbiausių sveiko gyvenimo būdo sudėtinių dalių, daranti teigiamą įtaką ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai bei pažintinėms funkcijoms, gyvenimo kokybei ir gyvenimo pilnatvės pajautimui, asmens socialiniam aktyvumui.
2020 m. rugsėjo 16–22 d. visose Europos Sąjungos šalyse vykstant Europos judumo savaitei – didžiausiai darnaus judumo kampanijai pasaulyje ir artėjant 2020 m. rugsėjo 22 dienai, Pasaulinei dienai be automobilio, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus specialistai parengė naują informacinį lankstuką, skirtą fiziniam aktyvumui su dviračiu.
Lankstuke „Važinėti dviračiu naudinga sveikatai“ pateikti moksliniai duomenys ir trumpi praktiniai patarimai, kaip važinėti dviračiu ir kaip tai naudinga sveikatai.
Dviratis visada buvo bei yra ypač populiari, ekologiška susisiekimo, pramogos ir turizmo priemonė, judanti raumenų susitraukimo dėka, naudojama ir keliose sporto šakose bei įvairiose treniruotėse, skirtose ištvermei ir jėgai didinti. Beje, pirmieji dviračių prototipai buvo kuriami ir bandomi jau gilioje senovėje, tačiau veikiantis išrastas 1817 metais barono fon Draizo (buvo padarytas iš medžio). Nuo tada dviratis nuolatos tobulėjo ir sukėlė tikrą pasaulinę transporto revoliuciją. Dabartiniai prototipai labai skiriasi nuo savo prosenelių medžiagomis, iš kurių jie padaryti (plienas, aliuminio ir titano lydiniai, anglies ar stiklo pluoštas ir kt.), bet patys judėjimo principai nepakito.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus informacija