Menu Close

Kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Skiepais valdomų užkrečiamų ligų aktualijos ir profilaktika Telšių apskrityje“

Rugpjūčio 26 – 28 dienomis keturios Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios veiklą ikimokyklinėse įstaigose, dalyvavo Telšiuose vykusiame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Skiepais valdomų užkrečiamų ligų aktualijos ir profilaktika Telšių apskrityje“, kuriuos organizavo Užkrečiamų ligų ir AIDS centras. Mokymus vedė Užkrečiamų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. S. Čaplinskas su savo profesionalų komanda. Mokymai buvo labai intensyvūs, paliesta daug užkrečiamųjų ligų ( meningokokinė infekcija, TBC, hepatitai, ŽPV, tymai, raudonukė, poliomielitas, kokliušas, difterija, stabligė, vėjaraupiai, erkinis encefalitas, pneumokokinė infekcija, gripas, žarnyno infekcijos ir kt.).  Skiepai – pagrindinė profilaktikos priemonė, kuria įmanoma suvaldyti daugelio užkrečiamųjų ligų plitimą. Tik skiepų dėka pasaulis sugebėjo likviduoti raupus. Taigi, visų mūsų – visuomenės sveikatos specialistų pareiga šviesti visuomenę apie skiepų naudą.

Praktinių užsiėmimų metu modeliavome visuomenės sveikatos specialisto pokalbį su tėvais apie skiepus, žaidėme žaidimus, kuriuos galėsime panaudoti vedant lytinio ugdymo pamokas. Dėkojame Užkrečiamų ligų ir AIDS centro darbuotojams už labai profesionaliai pravestus mokymus ir visoms seminaro dalyvėms padovanotas knygas V. Usonio „Vakcinos ir skiepijimas“.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Margarita Ruškienė

Skip to content