Menu Close

Kuprinių svėrimo akcija Kulių gimnazijoje

Kasmetiniai mokinių sveikatos profilaktinių patikrinimų rodikliai rodo, kad skeleto raumenų sutrikimai (netaisyklinga laikysena, skoliozė) yra vieni iš dažniausiai diagnozuojamų mokinių sveikatos sutrikimų. Pastebėta, kad šių sveikatos sutrikimų su amžiumi vis daugėja. Netaisyklingas kurpinės nešimas ir kuprinės svorio nekontroliavimas turi įtakos formuotis ydingai  laikysenai. Dėl per sunkių nešulių nešiojimo vaikams gali prasidėti nugaros skausmai, arba vadinama jaunatvinė osteochondrozė, kuri vėliau dešimčia metų anksčiau sukels senatvinę osteochondrozę.

Šioms priežastims išsiaiškinti Plungės rajono Kulių gimnazijoje įvykdyta  kuprinių svėrimo akcija „Ar ne per sunki mokinio kuprinė ?“  buvo skirta 1 – 11 klasių mokiniams.

Tikslas: išsiaiškinti mokyklinės kuprinės svorį ir jos sąsają su kūno svoriu.

2021/2022 m. m. gimnazijoje mokosi 175 mokiniai (1-11 klasės). Iš viso pasvertos 139 kuprinės.

Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė svėrė vaikų kuprines ir apklausė kokiu būdu mokinys neša kuprinę į mokyklą, buvo fiksuojamas kuprinės tipas, svoris bei mokinio kūno svoris.

Tyrimo metu nustatyta, kad 119 (85,6 proc.) mokinių kuprinės neviršijo daugiau kaip 10 proc. kūno masės: 19 (13,7 proc.) mokinių turėjo sunkią – nuo 10,1 proc. iki 15 proc. kūno masės ir 1 mokinys (0,7 proc.) daugiau kaip 15 proc. savo kūno masės kuprines.

Su šio tyrimo analize buvo supažindinta visa mokyklos bendruomenė: mokytojų tarybos posėdyje, gerovės komisijoje, bendrame tėvų susirinkime ir kiekvienai mokinių klasei atskirai.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content