Menu Close

Kulių gimnazija paminėjo Raudonų batelių dieną

Tarptautinė Vaisiaus alkoholinio sindromo minėjimo diena (VAS) – rugsėjo 9 d.

Pirmą kartą VAS diena buvo paminėta 1999 metų rugsėjo 9-ąją dieną, su tikslu didinti sąmoningumą alkoholio žalos nėštumo metu tema bei toleranciją ir paramą sergantiems šiuo sindromu. Devinto metų mėnesio devintoji diena pasirinkta neatsitiktinai – tam, kad dar kartą būtų priminta, jog besilaukianti moteris visus devynis nėštumo mėnesius turi nevartoti alkoholinių gėrimų.
 Šią dieną Kulių gimnazijos 3g klasės mokiniai paminėjo prisijungdami prie akcijos „Raudonų batelių“ miestas. Paraginti mokyklos visuomenės sveikatos specialistės, mokiniai aktyviai ėmėsi iniciatyvos imituoti šios dienos simbolius – raudonus batelius, dėkodami savo mamoms už sąmoningumą, kad gimė sveiki ir mylimi ir kartu išreiškėme bendrystę su sergančiais vaikais, o 9 val. 9 min. iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos tiesioginę nuotolinę virtualios paskaitos transliaciją „VAS – ne tik moters, bet ir mūsų visų atsakomybė“ internete stebėjo vyresniųjų klasių mokiniai, kuri buvo skirta plačiajai visuomenei. Po to vyko diskusijos ir nutarėme, kad plačiau paskleisime žinią apie Vaisiaus alkoholinį sindromą, būdus jo išvengti, žinosime, kaip padėti tiems, kurie jau turi alkoholio sukeltų pažeidimų.

Šiemet didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į tai, kad VAS ne tik moters, bet ir mūsų visų atsakomybė. Itin didelė problema, susijusi su Vaisiaus alkoholiniu sindromu Lietuvoje yra informacijos trūkumas, todėl siekiant kurti sveikesnę bei laimingesnę visuomenę būtina šviesti jaunimą, šeimą planuojančias poras, atokesnes bendruomenes – skatinti atsakomybę bei sąmoningumą.

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

 

Skip to content