Pasaulinės vandens dienos proga rinkomės į viktoriną pasitikrinti žinias ir pakalbėti apie vandens svarbą ne tik sveikatos požiūriu, bet ir globaliai, kad be vandens nebūtų ne tik žmogaus, bet ir jokios gyvybės žemėje.
Viktorinos dalyviai greičiausiai ir teisingiausiai atsakę į klausimus apie vandenį buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, kurias įsteigė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
PSO duomenimis, 74 % pasaulio gyventojų (5,8 mlrd. žmonių) naudojasi valomo ir prižiūrimo geriamo vandens sistema, o beveik 2 mlrd. pasaulio žmonių (apie 25 %) neturi galimybės gauti švaraus geriamo vandens.
Apie 97 % viso vandens Žemėje yra jūrose ir vandenynuose, mažiau nei 1 % gėlo vandens dalis yra sukaupta upėse, ežeruose, atmosferoje ir gyvuosiuose organizmuose. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60-70 procentų. Netekęs apie 12-20 procentų vandens, organizmas žūsta apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Organizmui senstant, vandens audiniuose mažėja – tai susiję su lėtėjančia medžiagų apykaita.
Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo. Vandens trūkumas pasireiškia labai greitai, simptomai atsiranda trūkstant vos 1 procento vandens. Dehidratacijai tęsiantis, gresia pavojus širdies – kraujagyslių, kvėpavimo ir termoreguliacinės sistemos veiklai.