Menu Close

Konkursas „Sveikatiados“ pietų lėkštė Plungės lopšelyje-darželyje ,,Raudonkepuraitė“

Plungės lopšelis-darželis ,,Raudonkepuraitė“ tęsia sėkmingą dalyvavimą ilgalaikiame sveikos gyvensenos ugdymo projekte „Sveikatiada“.

Grupių „Boružėlė“ ir „Paukšteliai”  ugdytiniai prisijungė prie „Sveikatiados“ organizuojamo konkurso – „Sveikatiados“ pietų lėkštė. Šia iniciatyva siekiama formuoti sveikatai palankios mitybos įgūdžius, skatinti vaikus rinktis sveikesnį maistą ir mažinti maisto švaistymą.

Lapkričio 13-14 dienomis priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai kartu su Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialiste, vykdančia sveikatos priežiūrą mokykloje, aptarė sveikos mitybos principus ir taisykles. Diskutavo, kodėl svarbu kiekvieną dieną valgyti sveikatai palankius ir sočius pietus, kaip patiekti maistą lėkštėje, kad sužadintume norą valgyti, kokią dalį lėkštėje turėtų užimti daržovės.

Ugdytiniai turėjo galimybę patys serviruoti pietų lėkštę ir taip įtvirtinti žinias praktiškai. Grupės „Boružėlė“ vaikams buvo pateikti tokie maisto produktai: maltas žuvies kepsnys, virti ryžiai su kariu, virti burokėliai su svogūnais ir agurkai bei pomidorai. Grupės „Paukšteliai“ vaikams: paukštienos kukuliai, virtos ekologiškos grikių kruopos, šviežių daržovių rinkinukas (cukinijos, paprikos, brokoliai, kalafijorai), morkų-obuolių-porų salotos. Vaikai maistą puošė žalumynais: krapais ir petražolėmis.

Darželio ugdytiniai džiaugėsi galimybe patiems serviruoti savo lėkštę ir įsitikino, kad estetiškai patiektas maistas yra gardesnis.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Rasa Staponkienė

Skip to content