Menu Close

Klaipėdos valstybinės kolegijos, Kineziterapijos ir grožio terapijos katedros dovana Pungei

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Plungės rajono savivaldybe vykdo akciją – Dovanoju Plungei.

Klaipėdos valstybinė kolegija, Kineziterapijos ir grožio terapijos  katedra prisijungė prie akcijos ir gruodžio 4-5 d. organizavo dviejuose Plungės vaikų  lopšeliuose-darželiuose ,,Raudonkepuraitė“ ir ,,Rūtelė“ 3-7 m. vaikų tėvams/globėjams/atstovams ir specialistams dirbantiems su šio amžiaus vaikais užsiėmimus „Fizinio raštingumo ugdymas priešmokyklinio amžiaus vaikams: gimnastikos kamuolių naudojimas“.

Užsiėmimo tikslas

Stiprinti Plungės miesto ir rajono ikimokyklinio amžiaus vaikų  sveikatą bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, suteikiant žinių ir gebėjimų pasirinkti tikslingą fizinę veiklą, atsisakyti neigiamai sveikatą veikiančių aplinkos veiksnių, suteikiant žinių apie sveikatos ir fizinį raštingumą visiems Plungės miesto ir rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų bendruomenių nariams.

Analizuojant sveikatos stebėsenos rodiklius pastebėta, kad Plungės rajone daugėja ikimokyklinio amžiaus vaikų turinčių įvairių sveikatos sutrikimų (širdies ir kraujagyslių, endokrininės, skeleto-raumenų sistemos).  Remiantis PSO, žmogaus sveikatą lemia beveik 50 % gyvensena.  Dėl silpnų nugaros raumenų vaikams dažniausiai atsiranda stuburo problemų ar išsivysto netaisyklinga laikysena. Stuburo iškrypimus lemti gali itin daug faktorių, todėl apibrėžti kurį vieną yra ganėtinai sudėtinga. Iškrypimus gali lemti genetika, hormonai ir daug kitų faktorių. Būna ir įgimtų stuburo deformacijų. Tokiu atveju stuburas nuo pat gimimo vystosi netaisyklingai, o ir patys stuburo slanksteliai yra netaisyklingos formos. Tėvams į savo vaikų laikyseną dėmesį atkreipti gydytojai pataria tuomet, kai jie pradeda intensyviai augti. I-asis taip vadinamas „augimo pikas“ prasideda ikimokyklinio amžiaus vaikams.  Jei vaikas yra ramesnis, mažai judantis, o jo nugaros raumenys yra silpni, tai jam problemų su nugara ar laikysena gali atsirasti dažniau.

Pagrindinė plokščiapėdiškumo priežastis – pėdos raumenų ir raiščių silpnumas. Silpni raumenys ir raiščiai greitai išsitempia nuo per didelio įtempimo ir nebeišlaiko taisyklingos pėdos formos.

Pratimai su gimnastikos kamuoliu veikia liemens raumenis, juos stiprina, priverčia kūną išsitiesti, padeda sugrąžinti kūną į taisyklingą padėtį. Sėdint ant jo visos kūno dalys turi būti subalansuotos, kad būtų išlaikoma pusiausvyra. Atliekant pratimus su nestabiliu kamuoliu svarbu išlaikyti pusiausvyrą. Moksliškai įrodyta, kad ilgas sėdėjimas kenkia sveikatai, todėl įprastą kėdę galima pakeisti gimnastikos kamuoliu.  Kamuoliai padeda sukoncentruoti dėmesį, į save ir supančią aplinką. Tokiu būdu yra gerinamas motorinis, sensorinis valdymas. Atlikti tyrimai rodo, kad 12 savaičių propriocepcinis (kūno judėjimo erdvėje pajautimas) treniravimas panaudojant kamuolius, teigiamai veikia laikysenos stabilumą, statinę ir dinaminę pusiausvyrą, dėl to mažėja griuvimų rizika. Pratimai su kamuoliais išmoko saugiai nugriūti, dėl to jie taikomi vaikams.

Naudojant didįjį gimnastikos kamuolį galima:

  • Lavinti laikyseną ir taisyklingą sėdėjimą. Sėdint ant kamuolio, koordinuojamas juosmuo, treniruojami pilvo ir nugaros raumenys, atsakingi už taisyklingą laikyseną.
  • Lavinti pusiausvyrą ir koordinaciją.
  • Didinti judesių amplitudę. Tempimo pratimai efektyvesni, patogesni.
  • Teikti teigiamas emocijas. Pratimai ant kamuolio — nuotaikingi ir žaismingi.
  • Lavinti kvėpavimo sistemą. Stiprinti išorinę kvėpavimo sistemą bei gerinti koordinaciją.
  • Taikyti profilaktikai, bendrojo fizinio paruošimo gerinimui bei kūno svorio mažinimui.
  • Stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą.
  • Didinti raumenų jėgą. Ant kamuolio galima atlikti izometrinius, izokinetinius ir izotopinius pratimus. Kamuolys gali atstoti svarmenis, atliekant koncentrinius ir ekscentrinius pratimus su pasipriešinimu.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Plungės rajono savivaldybe dėkoja Klaipėdos valstybinės kolegijos, Kineziterapijos ir grožio terapijos katedros vėdėjai Monikai Pocienei ir lektorėms Astai Gedvilei, Jurgitai Boltutienei, Robertai Bikuličienei už sveiko gyvenimo vertybių puoselėjimą ir nuoširdų darbą prisidedant prie akcijos ,,Dovanoju Plungei“.

Dėkojame prisijungusiems ir padovanojusiems dalelę savo laiko ir žinių¡

Skip to content