Menu Close

Judėjimas sveikatos labui

Žmogaus kūnas yra sukurtas judėti, todėl judėjimas mums yra labai svarbi fiziologinė būsena. Neigiamą įtaką mūsų sveikatai, nuotaikai, darbingumui daro technologijų laikai, kai dauguma praleidžiame mažiausiai 8 val. sėdėdami prie kompiuterių, telefonų, vairuodami, kavinėse ar kitose laisvalaikio vietose. Kokių pasekmių gali sukelti per ilgas sėdėjimas? Tai pirmiausia pastebėsite nugaros, pečių ir galvos  skausmus.

  1. Nugaros skausmas ir sėdėsenos įpročiai yra tiesiogiai susiję, todėl labai svarbu sėdint nesusmukti kėdėje, bet išlaikyti natūralų „S“ formos nugaros išlinkimą. Didelė grėsmė mūsų sveikatai kyla tada, kai ilgalaikio statinio sėdėjimo metu mūsų stuburas būna netaisyklingoje padėtyje, o būtent tai ir sukelia įvairias stuburo ligas, gali atsirasti net disko išvarža ar stuburo iškrypimas.
  2. Dirbdami statinėje sėdimoje padėtyje, ilgainiui įvairaus lygio skausmus pradedame jausti atskiruose kūno segmentuose: nugaroje, kelių sąnariuose, dažnai skauda galvą, krenta darbingumas ir net atsiranda kitų nemalonių fizinių pojūčių.
  3. Sėdimas darbas prie kompiuterio, dėl elektromagnetinių bangų poveikio, dažnai sukelia galvos skausmą, mieguistumą, blogą nuotaiką. Jautriausiai į darbą kompiuteriu reaguoja mūsų regėjimo sistema, todėl ilgainiui galime jausti akių perštėjimą ir nuovargį, galime jausti, tarsi kažkas būtų į jas pripylęs smėlio, jos išsausėja ir pradeda ašaroti.

Norėdami išvengti minėtų nusiskundimų, nepamirškime profilaktikos, poilsio pertraukų, dažniau pasinaudoti biure laiptais, ar šiaip nueiti iki kolegos stalo ir su juo paplepėti. Tai nebus laiko švaistymas, tai padidins jūsų kūno aktyvumą ir darbingumą.

Visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Siminavičienė

Skip to content