Menu Close

Judėjimas – sveikata, ištvermė, gera savijauta, gera emocija

Nuo mažų dienų mes girdime, jog judėjimas – tai sveikata, tačiau ne visuomet surandame laiko ir noro būti fiziškai aktyvūs. Vaikams fizinis aktyvumas užtikrina sveiką augimą ir vystymąsi, gerą savijautą, užtikrina aktyvią nervų sistemos veiklą, dėl to gerėja mokymosi rezultatai, o suaugusieji gali nepervargdami atlikti kasdienines užduotis. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) vaikams ir paaugliams rekomenduoja aktyviai fizinei veiklai skirti bent valandą per dieną. Vis dažniau kalbame apie sveikatą, jos stiprinimą, sveikatos problemas bei sveiko gyvenimo būdo nuostatų formavimosi svarbą vaikystėje. Vaikų kasdienybę ir laisvalaikį vis labiau užvaldo televizija, kompiuteriai, planšetės ir mobilieji telefonai.

Šiais metais nors ir suvaržyti koronaviruso, nepasidavėm judėjimo sąstingiui. Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos pradinukai kartu su mokytojomis visą savaitę prieš pirmą pamoką skyrė šiek tiek laiko rytinei mankštai .  Kūno kultūros mokytojai  tradicinę pamoką pakeitė į netradicines estafetes, taip sudomindami vaikus aktyviau ir daugiau judėti. Savaitgalį judėjimas tęsėsi Telšiuose renginyje „Judėkim kartu 2020″. Mažiausieji bėgikai buvo gimnazijos penktokai, kurie bėgo 1,4 km. atstumą. Jie buvo patys šauniausi ir aktyviausi, stipriausi ir nepasidavė iki pat  finišo. Vyresnieji, kurie pasitikėjo savo fizine ištverme, bėgo 2,5 km.            Judėjimo savaitę užbaigėme žaidimais ir šokio judesiais padedami  choreografijos mokytojos Justės Tulickienės.

    Fizinis aktyvumas padeda grūdinti organizmą. Tik nuolat sportuodami, judėdami, atlikdami fizinius pratimus stipriname raumenų tonusą ir didiname savo ištvermę. Judant deguonis ir maistinės medžiagos sparčiau pasiskirsto po kūno audinius, todėl širdis ir plaučiai ima veikti efektyviau Tinkamas fizinis aktyvumas yra vaiko organizmo vystymosi pagrindas. O sportas ir judėjimas – patys maloniausi sveikatinimosi būdai. Taigi mielai sportuokime, judėkime ir būkime sveiki. Nuoširdus ačiū tiems, kurie prisidėjo prie judėjimo savaitės renginių.

 

 

Inga Virketė

Visuomenės sveikatos  specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Skip to content