Menu Close

Įveikiant priklausomybes svarbiausia – įtraukianti veikla

Kovojant su priklausomybėmis svarbiausia – artimųjų palaikymas ir įtraukianti veikla. Tokia pagrindinė idėja rugsėjo 21 d. Plateliuose sklandė vykusiuose mokymuose-renginyje. Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras subūrė nuo priklausomybės alkoholiui turinčius žmones bei jų artimuosius.

Vyrų tarpe vis dar gajus mitas, kad į žvejybą būtinai reikia pasiimti alkoholio. Šią nuostatą mokymuose kartu su renginio dalyviais bandė paneigti profesionalus žvejas, buvęs televizijos laidos „Apie žūklę“ vedėjas Algirdas Vilius, vedęs kūrybines dirbtuves „Žūklė“.

Jis susirinkusius mokė, kaip reikia žvejoti skirtinguose vandens telkiniuose, pasakojo apie masalo, blizgės pasirinkimą, oro sąlygų įtaką ir daugelį kitų subtilių žvejybos niuansų, kartu su renginio dalyviais vyko prie tvenkinio ir leido šiuos patarimus išmėginti praktiškai, su meškere rankose. Ši mokymų dalis paliko begalinį įspūdį, ypač vyrams, kurie teigė nežinoję šių žūklės subtilybių.

Mokymuose dalyvavo priklausomybių mažinimo programoje dalyvaujantys žmonės ir jų šeimos nariai. Kartu praleisti laiką atvyko Plungės rajone veikiančių AA klubų nariai.  Renginyje taip pat dalyvavo LR seimo narys priklausomybių prevencijos komisijos narys Jonas Varkalys, kuris pasidžiaugė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojama veikla turintiems priklausomybę nuo alkoholio žmonėms. Priklausomybę nuo psichoaktyvių medžiagų turintiems asmenims atvykti ir būti kartu su bendraminčiais bei savo artimaisiais – labai naudingi.

„Tai nėra taip jau paprasta, nes priklausomiems žmonėms sunku dalyvauti viešuose renginiuose, kur yra kalbama apie priklausomybes. Jie galvoja, kad niekas nemato ir nežino, kad jie turi šią problemą. Todėl džiaugiuosi, kad jie išdrįso atvykti pabūti drauge. Žinau, kad daugeliui jų reikėjo perlipti per save“, – tvirtino Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Ilona Mockė.

Įtraukiantys hobiai ir laisvalaikio užsiėmimai, psichologinį pasitenkinimą suteikiantis darbas, anot renginyje dalyvavusių su priklausomais asmenimis dirbančių specialistų, smarkiai padeda kovojant su priklausomybėmis.

Tad kol vyrai diskutavo apie kabliukus ir blizges, moterys bei vaikai į rankas ėmė teptukus ir skambant ramiai muzikai demonstravo savo kūrybinius sugebėjimus ant molberto. Tokia dailės terapija – tarsi psichologinės darnos paieškos. Tuo tarpu apie gyvenimo darną su priklausomybę turinčiu šeimos nariu naujus talentus atradę dalyviai kalbėjosi su Vilniaus miesto krizių centro direktore Nijole Dirsiene.

Kad laisvalaikį galima leisti ir be taurelės priminė ir renginyje dalyvavę AA klubo nariai, kurie pasidalino savo patirtimi ir progresu. Kai kurie iš jų negeria daugiau nei metus. Vienas iš jų pasakojo, kad kovą su priklausomybę pradėjo emigracijoje, keliavo iš vienos šalies į kitą, kol galų gale laimę rado Plungėje. Dabar jis dirba įvairius statybos, apdailos darbus.

Anot renginio organizatorės Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės I. Mockės, viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl tokie susibūrimai naudingi – nuo priklausomybių besivaduojantys žmonės gali pamatyti, kad jie yra ne vieni ir kažkam svarbūs bei reikalingi. Be to, pačios mokymų veiklos – tiek žūklė, tiek tapyba – ugdo teigiamas asmenines savybes – kantrybę, kūrybiškumą, dėmesingumą savo aplinkai.

„Visada atsiras, kas jus palaikys, o tai padeda psichologiškai. Motyvuoja ir gerieji pavyzdžiai žmonių, kurie sėkmingai kapstosi iš šios ligos. Susirinkę žmonės ne tik bendruomeniškai ir prasmingai praleido laiką, bet ir įgavo naujų jėgų kovojant su priklausomybėmis“, – tvirtina visuomenės sveikatos specialistė I. Mockė ir sako, kad mokymų dalyviai išsiskirstė geromis nuotaikomis ir laukdami kito susitikimo.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


keturi × = 24

Skip to content