Menu Close

Įtariate savo vaiką, šeimos narį ar darbuotoją vartojant narkotines medžiagas

Šiuolaikiniame pasaulyje narkotikai yra lengvai prieinami daugeliui, nebūtinai žmonės savo noru pradeda naudoti juos. Nutinka taip, kad pirmuosius narkotikus jaunimas pabando to net neįtardami, iš smalsumo, papuolę į blogos reputacijos kompanijas ar bandydami atsipalaiduoti bei patirti naujų pojūčių. Jei pastebėjote, jog jums svarbus žmogus pradėjo elgtis keistai ar neįprastai, nerišliai kalba, sutrikusi judesių koordinacija ar pastoviai kamuoja nuotaikų kaita. Viena iš priežasčių, gali būti narkotikų vartojimas. Patvirtinti tokį faktą, gali modernūs narkotikų testai. Testus galima nusipirkti vaistinėse, internetinėse parduotuvėse. Kaina už narkotikų testą, priklauso nuo to, kokios rūšies narkotikus norima ištirti, nes naujos kartos, sudėtingesnės cheminės sudėties narkotikams tirti, naudojami ir sudėtingesni testai.

  1. Narkotinių medžiagų vartojimo testas – PRIMA Multi-Drug,

„PRIMA Multi-Drug” – testas narkotinių medžiagų vartojimo diagnostikai, nustatant pagrindines narkotines medžiagas (amfetaminą, metamfetaminą, kokainą, morfiną ir marihuaną) šlapime.
2. Narkotinių medžiagų (marihuana – „žolės“) vartojimo testas – One Step THC

„One Step THC” – testas narkotinių medžiagų (marihuanos – „žolės“) vartojimo diagnostikai, nustatant tetrahidrokanabinolį šlapime. Vienpakopis marihuanos (tetrahidrokanabinolio (THC) nustatymo testas skirtas kokybiniam THC nustatymui žmogaus šlapime.

Marihuana – tai labiausiai tarp 11-25 metų jaunuolių paplitęs narkotikas. Šio One Step marihuanos vartojimo aptikimo testo jautrumas yra 20ng, todėl yra galimybė aptikti marihuaną praėjus ne daugiau kaip 7-30 dienų po šio narkotiko vartojimo.

  1. Multitestas 4 sintetinių narkotinių medžiagų nustatymui šlapime

Testo pagalba galima nustatyti 3 sintetines narkotines medžiagas šlapime: K2 (Spice) / MCAT / MDPV.

  • Nustatomos narkotininės medžiagos ir jautrumas:

– sintetinis tetrahidrokanabinolis THC (K2/Spice, 25 ng/ml),

– sintetinis tetrahidrokanabinolis THC (K3/AB-Panica, 10 ng/ml),

– sintetinis metkatoninas (MCAT, 500 ng/ml),

– sintetinis katinonas – MDPV (3,4-metilendioksipirovaleronas) (MDPV, 500 ng/ml).

 

 

Ruošė: Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ilona Pocienė

Skip to content