Menu Close

INTEGRUOTA GAMTOS PAŽINIMO PAMOKA ALSĖDŽIŲ STANISLOVO NARUTAVIČIAUS GIMNAZIJOS TREČIOS KLASĖS MOKINIAMS

Integruotą gamtos pažinimo pamoką gimnazijos trečiokams vedė visuomenės sveikatos specialistė Margarita Ruškienė. Peržiūrėjome ugniagesių gelbėtojų mokyklos sukurtą mokomąjį filmą „Gamtiniai pavojai“, kuriame vaizdžiai paaiškinama su kokiais gamtiniais pavojais galime susidurti savo kasdieniame gyvenime. Filme rodoma ir aiškinama kas gali nutikti ir kaip reikėtų elgtis liūties su žaibais, audros, gaisro miške, pūgos ir potvynio metu. Peržiūrėję filmą mokiniai dalinosi savo ir savo artimųjų patirtimis jau įvykūsių gamtinių pavojų metu.

Trečiokai nusprendė, kad mums yra didžiausia liūčių su žaibais grėsmė. Taigi, jei žaibas užklumpa atvirame lauke, negalima bėgti, važiuoti dviračiu ar kita atvira transporto priemone. Reikia laikytis atstumo, sustoti, atsitūpti kuo toliau nuo kitų žmonių, geriausiai žemoje, atviroje vietoje ir įsitikinti, kad nebūsite apsemti lietaus vandens. Tada reikia atsitūpti ant kojų pirštų, apglėbti kelius rankomis ir stipriai prilenkti galvą prie kelių. Reikia tapti kuo mežesniu taikiniu žaibui ir kuo mežesniu plotu liestis su žeme. Būtina mesti šalin bet kokius metalinius daiktus, į kuriuos gali trenkti žaibas. Skėčiai, meškerės, stovyklavimo įrankai, grėbliai, metaliniai papuošalai, dviračiai – tai ypač pavojingi daiktai žaibo metu. Šiūkštu, negalima gultis ant žemės ar stotis po atviroje vietoje stovinčiu vienišu medžiu.

Smagu ir sveika leisti laiką gamtoje visais metų laikais, tik labai svarbu žinoti kaip teisingai elgtis, jei motulė gamta sugalvos iškrėsti pavojingų išdaigų.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti veiklą mokykloje, Margarita Ruškienė

Skip to content