Menu Close

Informuojame apie legionierių ligos protrūkį Lombardijoje Brešos teritorijoje (Italija)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) pranešimais, informuoja apie legionierių ligos protrūkį Lombardijoje Brešos teritorijoje (Italija). Iki šių metų rugsėjo 17 d. čia buvo užregistruoti 405 pneumonijos atvejai, iš jų – 42 patvirtinta legionierių ligos diagnozė. Atlikus pirminius tyrimus manoma, kad protrūkis gali būti susijęs su aušinimo bokštais.

Visiems keliautojams, kurie grįžo iš Brešos teritorijos ir per dvi savaites pajuto kvėpavimo takų infekcijos simptomų, rekomenduojama kreiptis į medikus. ULAC specialistai primena, kad legionierių liga pavojingiausia pagyvenusiems, rūkantiems žmonėms ir tiems, kurių imunitetas yra nusilpęs pvz., sergantiems cukriniu diabetu, lėtinėmis plaučių, onkologinėmis ligomis ir kt.

Lietuvoje per 8 šių metų mėnesius užregistruoti 8 legionierių ligos atvejai. 2017 m. Europoje iš viso užregistruoti 9238 šios ligos atvejai.

Legionierių liga pasireiškia ūminės pneumonijos simptomais. Žmogus legionierių liga užsikrečia įkvėpdamas aerozolių su Legionella bakterijomis, kurie gali susidaryti baseine, duše, prie fontano ir t.t. Legionierių liga neužsikrečiama geriant vandenį ar vartojant jį maisto ruošimui. Ji neplinta nuo žmogaus žmogui.

Viena pagrindinių legionierių ligos profilaktikos priemonių yra tinkama vandens sistemų priežiūra. Karšto vandens temperatūra vartotojų čiaupuose turėtų būti 50-60º C, šalto – mažesnė kaip 20º C.

 

2018-09-25 Šiaurės Italijoje – legionierių ligos protrūkis

Skip to content