Menu Close

Informacija apie Karščiavimo klinikos teikiamas paslaugas Plungėje

Karščiavimo klinika teikia ambulatorines paslaugas 18-60 metų amžiaus karščiuojantiems pacientams ir turintiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, t.y. :

 1. kūno temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną yra 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistinių preparatų vartojimo),
 2. turinti bent vieną iš toliau nurodytų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų:
  1. šaltkrėtį,
  2. kosulį,
  3. gerklės skausmą,
  4. pasunkėjusį kvėpavimą.

Pacientas skambina savo šeimos gydytojui telefonu.  Šeimos gydytojas įvertina, ar skambinantis pacientas atitinka nurodytus kriterijus ir, jeigu taip, priima sprendimą dėl tikslingumo pacientą siųsti į karščiavimo kliniką, užpildo Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (toliau – ESPBI IS) ir elektroniniu būdu pasirašo elektroninio siuntimo į karščiavimo kliniką formą E027 „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“,

Siuntime aprašoma ligos ir epidemiologinė anamnezė, paciento sveikatos būklės įvertinimo informacija (surinkta nuotolinės konsultacijos metu) ir paciento kontaktiniai duomenys (mobiliojo ryšio telefono numeris, gyvenamosios vietos adresas).

Šeimos gydytojas susisieka telefonu 8 658 23035 su Karščiavimo klinikos koordinatoriu, ir praneša, kad išrašytas siuntimas, nurodo paciento vardą, pavardę, asmens kodą ir kontaktinį paciento telefono numerį.

Karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito asmens.

Karščiuojantis pacientas informuojamas, kad:

 1. į karščiavimo kliniką reikia atvykti ne vėliau kaip 10 min. prieš paskirtą laiką;
 2. atvykus į karščiavimo kliniką nurodytu laiku, pasitinka koordinatorius, negalima lipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, prašome vykdyti koordinatoriaus nurodymus;
 3. į Karščiavimo kliniką bus įleidžiami tik pacientai, lydintys asmenys nebus įleidžiami.
 4. su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
 5. Jeigu karščiuojantis pacientas negali pats asmenine transporto priemone atvykti (ar būti atvežtas kito asmens) į savivaldybės paskirtą karščiavimo kliniką, karščiuojančio paciento atvežimą į karščiavimo kliniką organizuoja savivaldybė. Draudžiama vykti į karščiavimo kliniką taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Karščiavimo klinikos adresas – J. Tumo – Vaižganto 91, Plungė,

koordinatoriaus tel. 8 658 2303 gyd. Jurgita Anužienė

Skip to content