Menu Close

Gruodžio 1 d. – Pasaulinė AIDS diena

Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) – naikina žmogaus imunines ląsteles, kurios apsaugo žmogų nuo įvairių ligų. Be specialaus gydymo žmogaus organizmas gali taip nusilpti, kad jis jau nebesugeba kovoti su ligos sukėlėjais ir todėl suserga AIDS. Susirgus AIDS ir pasireiškus kokios nors ligos simptomams, jei jie nėra tuoj pat gydomi, gali labai greitai progresuoti ir baigtis mirtimi.

Pagrindinė priemonė prieš ŽIV ir AIDS yra ankstyvas šios ligos diagnozavimas – kontracepcijos naudojimas ir profilaktiniai tyrimai yra būtini, norint apsaugoti ne tik save, bet ir kitus nuo nepageidaujamų ligų. Verta žinoti, jog nuo AIDS yra tikrinama ir kiekvieną kartą duodant kraują kaip kraujo donorui. ŽIV tyrimą galima atlikti poliklinikose ir kituose medicinos centruose.

ŽIV nešiotojai gali užkrėsti kitus per kraują, nesaugius lytinius santykius, taip pat ir motinos, kurios savo naujagimius maitina krūtimi, gali perduoti virusą per savo pieną. Dažnai ŽIV užsikrečia narkotikus vartojantys žmonės, kurie naudojasi infekuotais švirkštais. Labai svarbu žinoti, kad šio viruso neįmanoma perduoti per seiles ar prakaitą, ar naudojantis tais pačiais indais buityje su infekuotu ŽIV asmeniu. Šie žmonės gali turėti įprastą gyvenimą, jei gydosi ir neturi nesaugių lytinių santykių. Todėl iš tikrųjų yra neracionalu bijoti, vengti ar kitaip stigmatizuoti ŽIV virusą turinčius asmenis.

Raudonas kaspinas – solidarumo, neabejingumo ŽIV/AIDS problemoms ženklas.

Skip to content