Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad norint vykdyti grožio paslaugų veiklą – būtina turėti leidimą-higienos pasą, t. y. dokumentą, liudijantį, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus bei suteikia jo turėtojui teisę verstis tokia veikla. Jei tokio dokumento grožio paslaugos teikėjas neturi, tikėtina, kad vartotojai, besinaudojantys tokiomis paslaugomis, rizikuoja savo sveikata. Grožio paslaugų teikėjams dėl leidimo-higienos paso grožio paslaugų veiklai būtina kreiptis į NVSC departamentą pagal veiklos vykdymo vietą.
Veiklai būtinas leidimas-higienos pasas
NVSC specialistai socialiniuose tinkluose pastebi, kad vis daugiau grožio paslaugų teikėjų veiklą vykdo be leidimo-higienos paso. Pavyzdžiui, vienas tokių atvejų išaiškėjo Plungėje atlikus operatyviąją (neplaninę) tiesioginę visuomenės sveikatos saugos kontrolę pagal gautą skundą, kuomet grožio paslaugų teikėja be leidimo-higienos paso teikė ilgalaikio makiažo paslaugas. Patikrinus paslaugos teikėjos socialinius tinklus ir įvykdžius patikrinimą, pasitvirtino, kad ji veiklą vykdė keliuose Lietuvos miestuose. Už tai yra taikoma administracinė atsakomybė.
NVSC atkreipia grožio paslaugų teikėjų dėmesį, kad norint vykdyti grožio paslaugų veiklą keliose vietose, nepakanka turėti vieno leidimo-higienos paso. Norėdami vykdyti veiklą skirtingais adresais – privaloma turėti atskirus leidimus-higienos pasus, išduodamus tik tam veiklos adresui.
Jei norite pasitikrinti, ar grožio paslaugos teikėjas turi leidimą-higienos pasą, tai galite padaryti Licencijų informacinėje sistemoje adresu https://www.licencijavimas.lt/
Nustatyti reikalavimai
Grožio paslaugos reglamentuojamos Lietuvos higienos normoje HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, kurios reikalavimų privalo laikytis kiekvienas grožio paslaugų teikėjas. Teikiant bet kurią grožio paslaugą, privaloma laikytis higienos ir darbo saugos reikalavimų, ypač teikiant A kategorijos paslaugas, kai pažeidžiama paslaugos gavėjo oda arba gleivinė ir tam skirtas instrumentas gali būti užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais. Nesilaikant higienos ir saugos reikalavimų, tiek klientui, tiek darbuotojui atsiranda rizika užsikrėsti įvairiomis užkrečiamosiomis ligomis (pvz., B ir C hepatitu, žmogaus imunodeficito virusu, Herpes virusu, galvos odos grybeliu, rankų, kojų, pėdų, nagų grybeliu ir kt.).