Menu Close

Gripo sezonas eina į pabaigą

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje per praėjusią savaitę sergančių gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) skaičius šiek tiek padidėjo. Bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 26,0 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę – balandžio 26 d.–gegužės 2 d. – 25,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Gegužės 3–9  d. daugiausia sergančiųjų užregistruota Kauno apskrityje (34,9 atvejo 10  tūkst. gyventojų), mažiausia – Marijampolės apskrityje (17,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę gripo atvejų nebuvo užfiksuota, savaitę prieš tai gripu sirgo 3 Lietuvos gyventojai.

2020–2021 m. gripo sezoną dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI apskrityse duomenys:

2020 m. 18 savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo beveik 3 kartus mažesnis ir siekė 8,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o tuo pačiu metu 2019 m. minėtas sergamumo rodiklis buvo didesnis – 37,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2021 m. 17 sav. nebuvo paimta ėminių dėl gripo viruso nustatymo, todėl gripo virusas išskirtas nebuvo.

Nors iki gripo sezono pabaigos liko tik dvi savaitės, tačiau NVSC specialistai karantino laikotarpiu pataria ir toliau griežtai laikytis higienos taisyklių:

  • kosint ir čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis;
  • dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones, ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus;
  • stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač nešvariomis rankomis;
  • dažnai drėgnu būdu valyti ir vėdinti patalpas;
  • pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelsti ir kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Vilda Bajoriūnienė

Tel. 8 659 39 126

El. p. vilda.bajoriuniene@nvsc.lt

Skip to content