Menu Close

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena: sekundės gelbsti gyvybes – plauk rankas

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva minima nuo 2009 metų.

Pasaulį sukausčius Covid-19 pandemijai, šios dienos paminėjimas ypač aktualus. Svarbu nepamiršti, kad veiksminga rankų higiena yra ne tik pagrindinė priemonė siekiant užkirsti kelią SARS-CoV-2 plitimui ir vykdyti saugią vakcinaciją nuo COVID-19, bet ir veiksmas, sumažinantis su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų naštą ir atsparumo antimikrobinėms medžiagoms plitimą. Rankų higienos reikalavimų laikymasis – viena iš pagrindinių infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonių bei svarbus pacientų saugos ir sveikatos priežiūros paslaugų kokybės rodiklis visame pasaulyje.

Šiemet, minint Pasaulinę rankų higienos dieną, pagrindinis dėmesys nukreiptas į sveikatos priežiūros įstaigas ir darbuotojus. Akcentuojama, kaip svarbu siekti efektyvesnės rankų higienos konkrečiu sveikatos priežiūros teikimo momentu, kada susijungia trys elementai: pacientas, sveikatos priežiūros darbuotojas ir priežiūra ar gydymas, esant sąlyčiui su pacientu ir jo aplinka. Kai norima užkirsti kelią infekcijas sukeliančių mikroorganizmų plitimui teikiant sveikatos priežiūros paslaugas, rankų higiena privaloma, kada reikia (5 rankų higienos momentai) ir tinkamu būdu (naudojant tinkamą techniką ir lengvai prieinamas priemones).

Šių metų Pasaulinės rankų higienos dienos tema – rankų higienos užtikrinimas konkrečiu sveikatos priežiūros teikimo momentu.

Dienos šūkis – „Sekundės gelbsti gyvybes – plauk rankas!“.

Minint Pasaulinę rankų higienos dieną, sveikatos priežiūros darbuotojus kviečiame:

Daugiau informacijos apie šių metų Pasaulinę rankų higienos dienos temą, tikslus, šūkius skirtingoms tikslinėms grupėms ir medžiagą galite rasti adresu https://www.who.int/campaigns/world-hand-hygiene-day/2021 ir Higienos instituto svetainėje https://hi.lt/pasauline-ranku-higienos-diena.html.

PSO kviečia jungtis prie šios dienos minėjimo ir platinti informaciją savo įstaigose (instrukcija čia https://www.who.int/campaigns/world-hand-hygiene-day/2021/how-to-get-involved).

Skip to content