Menu Close

Gegužės 31 diena – Pasaulinė diena be tabako

Š. m. gegužės 19 d. Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Ilona Pocienė Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos ,,Saulės‘‘ skyriuje su trečios, ketvirtos klasės moksleiviais vedė sveikatos valandėlės apie rūkymo žalą.

Gegužės 31 diena – Pasaulinė diena be tabako. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rūkymo keliamą pavojų asmens ir visuomenės sveikatai lygina su epidemijų keliamais pavojais. Populiariai kalbant, nėra nė vienos žmogaus organizmo sistemos, kuriai nekenktų rūkymas, kaip nėra ir nekenksmingų cigarečių. Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru (pasyvaus rūkymo).

Žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas, gali pasirodyti mažai svarbūs pradinių klasių moksleiviams. Tačiau vaikų požiūris į žalingus įpročius formuojasi ankstyvoje vaikystėje. Sveikatos valandėlės metu visuomenės sveikatos specialistė supažindino vaikus su tabako keliama žala aplinkai ir žmogui, kiek daug kenksmingų medžiagų yra cigaretės dūmuose, kodėl neverta rūkyti. Diskusijų metu vaikai pasakojo, kad mato rūkančius suaugusius, tėvelius, brolius, seseris. Jų nuomone, jie gali juos ateityje paskatinti užsirūkyti.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Ilona Pocienė

Skip to content