Menu Close

Gamta gydo – gamta džiugina

Saulėtą rytą, lopšelio darželio ,,Saulutė” darželinukai išbandė jėgas sveikatingumo užduotyse. Sveikatingumas susideda iš labai daug dalykų. Tai ne tik sveika mityba, aktyvus sportas, asmens higiena, bet ir pojūčiai, kurie padeda suprasti, kas aplink mus vyksta ir kaip tai gali padėti mums būti sveikiems.

Darželinukai visų pirma susipažino su savo 5 pojūčiais: rega, uosle, lytėjimu, klausa, skoniu. Viena pirmųjų užduočių buvo paliesti kuo daugiau skirtingų augaliukų, suprasti, kaip skiriasi jų paviršius, uoslės pagalba pauostyti kuo daugiau skirtingų gėlyčių, aplink save pamatyti gražių dalykų, galiausiai paskanauti iš gamtos surinktų arbatžolių arbatos skonį. Vaikams tikrai buvo smagu tyrinėti supantį pasaulį.

Gamtoje surinktais kankorėžiais vaikai masažavo sau rankytes, o susirinkę lapelius sukūrė šluoteles, kuriomis piešė įspūdingus gamtos vaizdus.  Rytą vaikai užbaigė mankšta, atvaizduodami mėgstamus gyvūnus ir jų eiseną. Sveikatingumo valandėlė buvo kūrybiška ir labai įdomi, nes leido suprasti, kad sveikata – tai viskas, kas supa mus.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Nijolė Gedrimienė

Skip to content