Menu Close

Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė

Sausio 24-30 dienomis yra  minima Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė.  Norime atkreipti gyventojų dėmesį į šią ligą, jos simptomus, rizikos veiksnius ir prevencijos priemones.

Lietuvoje nuo ŽPV infekcijos 11 metų mergaitės pradėtos nemokamai skiepyti 2016 m.  Vakcinacijos schemą sudaro dvi vakcinos dozės, tarp kurių turi būti ne trumpesnė kaip 6 mėn. pertrauka. 16 ir 18 žmogaus papilomos viruso tipai yra didžiausios onkogeninės rizikos. Apie 70 proc. visų gimdos kaklelio vėžio atvejų būtent ir lemia šie viruso tipai.

Primename, kad šiuo metu Lietuvoje nemokamai pasitikrinti gali visos moterys nuo 25 iki 59 metų pagal gimdos kaklelių piktybinių navikų prevencinę programą:

Moterims nuo 25 iki 34 m. (imtinai) – kartą į trejus metus. Tyrimo metu paimamas gimdos kaklelio citologinis tepinėlis ir suteikiama rezultatų įvertinimo paslauga.

Moterims nuo 35 iki 59 m. (imtinai) – kartą į penkerius metus. Atliekamas aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso (AR ŽPV) tyrimas skystoje terpėje.

Teikiamos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

 

Parengta pagal ULAC informacija

Skip to content