Menu Close

EMOCIJOS MŪSŲ GYVENIME

Emocijos ir jausmai vaidina labai svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Emocijos kyla spontaniškai ir trunka neilgai, o jausmai – kiek intensyvesni ir ilgiau trunkantys. Tiek emocijos, tiek jausmai kyla nuolatos, padeda užmegzti santykį su mus supančia aplinka, parodo, kaip vertiname konkrečią situaciją,  ar yra patenkinami mūsų poreikiai.

Emocijas pažinti ir jas tinkamai išreikšti yra labai svarbu. Tiek vaikas, tiek ir suaugęs žmogus, suvokdamas, kas vyksta jo viduje ir turėdamas žinių bei gebėjimų, kaip su visu tuo tvarkytis, tampa galįs sėkmingai išgyventi iššūkių kupiname šiandieniniame pasaulyje. Kuo labiau gebame valdyti emocijas, tuo lengviau mums tampa susidoroti su kasdienėmis stresą keliančiomis situacijomis.

Vasario mėnesį Senamiesčio mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, vedė užsiėmimus 5-6 klasių mokiniams, kurių tema – „Emocijos mūsų gyvenime“. Vaikai atsakinėjo į klausimus ir diskusijų metu aiškinomės, kaip emocijos pasireiškia mūsų gyvenime. Kaip jas atpažinti, kokie būdai padeda nusiraminti,

kas padeda stiprinti mūsų psichinę ir emocinę sveikatą. Vaikai suprato, kad blogų emocijų nėra, jų nereikia slėpti. Svarbu išmokti emocijas pažinti, rasti sau tinkamą nusiraminimo būdą ir nebijoti apie tai kalbėti. Keletą jų pabandėme ir suvaidinti, kad kiti klasės draugai atspėtų.

 

 

 

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Jūratė Prišmontienė

 

Skip to content