Menu Close

EKRANAI MŪSŲ KASDIENYBĖJE

Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos 6 klasės mokiniai balandžio 25 dieną turėjo edukacinį užsiėmimą, kurio metu vaikams buvo rodomas Sveikatos mokymų ligų ir prevencijos centro parengtas edukacinis filmukas skirtas 5 – 8 klasėms „Šiuolaikinių technologijų įtaka vaiko sveikatai“. Mokiniai sužinojo, kaip atsakingai ir saugiai naudotis šiuolaikinėmis technologijomis. Pastaraisiais metais ypatingai padidėjus poreikiui naudotis išmaniaisiais įrenginiais, ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, jų amžiaus vaikams rekomenduojama prie išmaniųjų įrenginių praleisti ne ilgiau 2 valandų per dieną, neskaičiuojant laiko skirto mokytis, ruošti namų darbus.

Klausydami filmuko, atlikome pirštų, riešų ir alkūnių, kaklo mankštelę, taip pat pasimokinome kaip pašalinti nuovargį tenkantį akims. Vaikams aiškiai buvo parodyta kaip taisyklingai sėdėti prie kompiuterio, kad išvengti kaklo ir nugaros skausmų.

Vaikai taip pat sužinojo kaip saugiai elgtis socialinėje erdvėje. Socialinius tinklus galima būti susikūrus tik nuo 13 metų, kokių duomenų nereikėtų viešinti viešoje erdvėje, kaip apsaugoti savo paskyras susikūrus tinkamus slaptažodžius. Ir, kad jokiu būdu negalima skleisti patyčių ir žeminti kitų žmonių socialinėje erdvėje.

Vaikams nerekomenduojama naudoti ekranų likus valandai iki miego, kadangi jų skleidžiama mėlyna šviesa smegenis žadina, o ne ruošia miegui. Vaikai, kurie valgo žaisdami prie kompiuterių ar žiūrėdami filmus, yra linkę labiau nutukti, nes jie nebejaučia alkio jausmo ir valgo tiek kiek yra pasidėję. Tad tėvų pareiga yra pasirūpinti, kad vaikai išlaikytų įprastą dienos ritmą, turėtų po pamokinės veiklos, būtų kuo labiau fiziškai aktyvūs, bendrautų ne tik socialinėje erdvėje, bet ir gyvai su draugais, tėvais, giminaičiais.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Jūratė Prišmontienė

 

Skip to content