Menu Close

DIENA BE AUTOMOBILIO KULIŲ GIMNAZIJOJE

Rugsėjo 22-oji skelbiama „Diena be automobilio“. Minint Dieną be automobilio, akcentuojamas visuomenės aplinkosauginis švietimas, populiarinamas „žaliasis“ transportas, raginami gyventojai vaikščioti pėsčiomis. Todėl šią dieną Kulių gimnazijos bendruomenė buvo raginama į darbą atvykti be automobilio – dviračiais, pėsčiomis ar kitaip. Rodydami pavyzdį aplinkiniams, daugelis vietinių darbuotojų automobilius paliko namuose ir į darbą šį ryą atėjo pėstute, atvažiavo dviračiais.

Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė kartu su ikimokyklinių ir priešmokykline vaikų grupėmis organizavo švietėjiškas veiklas „Pasirink teisingai!“: buvo renkami mokiniai, kurie į mokyklą dažniausiai vaikšto pėsčiomis ar važiuoja dviračiu, mažiesiems priminėme saugaus važiavimo dviračiais ir ėjimo pėstute taisykles, drauge pasportavome su ergoterapiniais kamuoliais, o vyresnių klasių mokiniams per kūno kultūros pamokas buvo organizuojamos estafetės, skatinamas aktyvus judėjimas ir tokiu būdu paraginimas patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Šios dienos paminėjimas buvo susietas su Europos judriosios savaitės renginių dalimi, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, ieškoti kitokių susisiekimo būdų – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku…

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content