Menu Close

Darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo mokymai

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo Darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo tvarkos aprašą (toliau- PSKDĮ). Šių mokymų tikslas – didinti darbdavių ir darbuotojų žinias apie psichikos sveikatą darbe ir stiprinti jų kompetenciją psichikos sveikatos srityje, pagrindinį dėmesį skiriant darbuotojų atsparumo psichikos sveikatos rizikos veiksniams didinimui ir psichosocialinės aplinkos darbovietėse gerinimui.
Šiais metais prie PSKDĮ prisijungė UAB „Vičiūnai ir partneriai“ kolektyvas. Mokymus veda psichologė Laura Zabilienė.
Susitikimų metu tyrinėjame psichosocialinių darbo aplinkos veiksnių įtaką ir poveikį psichinei sveikatai, darbingumui, motyvacijai. Gilinamės į streso priežastis, tyrinėjame būdus, praktikuojame atsipalaidavimo technikas, kurios mažina įtampą.
Kontaktinių mokymų metu gilinomės į tarpusavio santykių temą: aiškinomės kaip atpažinti žeminimą, grąsinimus, patyčias, psichologinį smurtą ir spaudimą darbo aplinkoje. Patirtis stiprinome simuliacinėmis praktikomis.
Darbo grupelėse metu reflektavome išgirstą informaciją, diskutavome apie esamą padėtį organizacijoje ir ieškojom būdų kaip ją pagerinti, kad sukurti tokią aplinką, kurioje būtų užkirsti visi keliai psichologinio smurto apraiškoms.
Susitikimuose naudojame virtualią Jamboard lentą, kurioje dalyviai fiksuoja įžvalgas, pastebėjimus, pasiūlymus.
Taip pat naudojame virtualią anoniminę platformą menti.com, kurioje pagal temą darome mini apklausas, pvz.: ar esu patyręs psichloginį smurtą, koks mano nerimo lygis dabar (skalės metodu nuo 1 iki 10), ar esu buvęs mobingo dalyviu ir pan. Tai suteikia savalaikę informaciją apie grupės poreikius, patirtis, leidžia pasisakyti nedrąsiausiems.
Kiekvieną susitikimą pabaigiame refleksija, kurios metu dalyviai pasidalina savo savijauta, įžvalgomis, vidiniais procesais.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Skip to content